Beyinsi

Sağlıklı Yaşam Artık Mümkün Değil

  • 1.926 kez görüntülendi.
Sağlıklı Yaşam Artık Mümkün Değil

Sağlıklı Yaşam Artık Mümkün Değil
Merhaba arkadaşlar bu makalemizde sağlıklı yaşamın nasıl olması gerektiğini konuşmayacağız. Sağlıklı kalmak için ne yemeliyizi de konuşmaycağız. Sağlıklı yiyeceklerin neler olduğunu da söylemeyeceğiz. Ne mi yapacağız? Bir zamanlar hile, çıkar, haysiyetsizlik, nefret, dolandırıcılık, para için sağlıkla oynama, aşağılık, özenti ve şerefsizliğin olmadığı bir yaşamı hemde en sağlıklısından bir yaşamı konuşacağız.
Yukarıda sayılan her şey maalesef günümüzde olduğundan artık suyu bile içemez hale geldik. Hastanelerde iyice yatar hale geldik. Doktorlarla kanka olduk. İlaçlar sırdaşımız oldu. Hastalıksız bi vücut normal bir vücut değildir mantığına alışır olduk. İğne yapılmazsa depresyona girer hale geldik. Kremler olmadan nefes alamaz olduk. GDO suz yiyecek tatsız yiyecek sınıfına girdi. Peki Neden?
Nedenini yukarıda ilk paragrafta saydık. İnsan hayatının bu kadar değersiz olduğunu ve hayvanlar sınıfına dahil olduğumuzu görmek bizi üzüyor. İçtiğimiz sudan yediğimiz ekmeğe kadar her şeyde hile hurda katkı maddeleri var. Arkadaş tarlaya ektiğimiz bize has olan ve normal verim ile çiftçileri geçindiren sağlıklı mısırı artık beğenmez olduk. Neden beğenmiyoruz? Çünkü verimi daha çok olan daha çok para kazandıran sağlıksız ve içinde ne idüğü belirsiz maddelerle dolu olan israilden gelme mısırı kullanır olduk. Bizi zehirliyorlar arkadaşlar uyumayın. Bizi yıkamayanlar, bölemeyenler sağlığımızla oynuyor. Nefretlerini böyle çıkarıyorlar. Birde bunun üstüne kendi içimizde olan sahtekarlar devreye girince sağlığımız ayaklar altında resmen oyuncak haline geldi.
Su, ekmek, bal, süt, et, yağ, çay vs vs…..Her şeyde bir pislik çıkıyor. Dolandırıcılar ortalığı eline almış. Sahteciler çoğalmış evlere girmiş. Biz de sağlıklı yaşamın peşindeyiz güya. Neymiş şu kadar koşarsak şu kadar kalori yakarmışız. Önce sağlığımızla oynayıp bizi yakanları silip temizleyin. Neymiş efendim şu şu yiyecekleri tercih edin şunlardan uzak durun. Geç bunları arkadaş tercih ettiğin yiyeceklerin içinde ne var önce bunu araştır.
Sağlıklı yaşam köylerde. Sağlıklı yaşam keçilerin dağda yediği ottan çıkan süt ile yapılan yoğurtta. Sağlıklı yaşam kendi elimize diktiğimiz maydonozda. Sağlıklı yaşam yerli buğdayda, mısırda, arpada. Sağlıklı yaşam kırda bayırda…

İlginizi Çekebilir..  Islak Telefon Nasıl Kurutulur?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.