Beyinsi

Grip Mevsiminde Sağlıklı Kalmak İçin 5 İpucu

  • 439 kez görüntülendi.
Grip Mevsiminde Sağlıklı Kalmak İçin 5 İpucu

Tehlikeli virüs soğuk algınlığından farklıdır ve genellikle aniden ortaya çıkar. Birçok farklı grip virüsü vardır ve sürekli değişir. Her yıl, grip aşısının telafisi, bilinen ve şüphelenilen dolaşımdaki grip virüslerini eşleştirmek için gerektiğinde gözden geçirilir ve güncellenir. Sizlere grip mevsiminde sağlıklı kalmanız için birkaç ipucu aktaracağız.

Ellerini Yıka

Gripli kişiler virüsü, grip olan insanlar öksürdüğünde, hapşırdığında veya konuştuğunda damlacıklarla yayabilirler. Birisi üzerinde grip virüsü olan bir yüzeye veya nesneye dokunduktan sonra ağzına, burnuna veya gözlerine dokunursa, virüsü bulaştırabilir. Bunu önlemek için ellerinizi sık sık yıkamanın virüsü elinizden çıkarmak için iyi bir yol olduğunu bilinmektedir.

grip nasıl geçer
Look mom, no germs!

Bağışıklığınızı Artıran Yiyecekler Yiyin

Zararlı toksinleri temizleyebilen geniş hidrasyonlu bağışıklık ile savaşan gıdaların takviye edilmesi bağışıklığınızı arttırabilir. Sarımsak ve soğan gibi güçlü gıdaların, anti-enflamatuar, anti-bakteriyel ve anti-fungal faydalara sahip olduğu gösterilmiştir. Greyfurt, portakal veya kivi gibi narenciye de griple savaşan C vitamini ile doludur. Bu vitamin semptomları kısaltmaya yardımcı olabilir, hem dolaşımını hem de bağışıklığı artırır. Gripten kurtulmaya yardımcı olacak yiyecekleri öğrenmek, bu sezon sağlıklı bir diyet planlamanıza yardımcı olabilir. Soda ve şeker gibi konsantre şeker alımınızı azaltmak için çaba gösterin, çünkü aşırı şeker bağışıklık tepkisini bozabilir.

İyi Bir Uyku Çek

Griple mücadele ederken uyku vücudunuz için en iyi ilaç olabilir. Normalden daha erken yatıp yatmaya çalışın. Gün boyunca şekerleme, vücudunuza iyileşmesi için ek süre verebilir.  Dinlenme ve uyku, zatürree gibi ciddi grip komplikasyonları riskinizi de azaltabilir.

İlginizi Çekebilir..  Üretken İnsanların Sabah Rutinleri

Vücudunu Dinle

Soğuk algınlığı veya grip yakaladığını düşünüyorsanız yavaşlayın. Gereksiz enerjiyi harcamak, bağışıklık sisteminden değerli kaynakları tüketebilir. Griple karşılaşacağınızı düşünüyorsanız, arkadaşlar, iş arkadaşları ve aile için yapabileceğiniz en iyi şey, onları gereksiz yere virüse maruz bırakmamaktır.

Daha Da Kötüleşirse Yardım Alın

Grip semptomlarının çoğunun bir veya iki hafta içinde çözüldüğü görülür. Grip belirtileriniz düzelmeye başlar ve çabucak kötüleşirse veya iki hafta sonra düzelmezse doktorunuza başvurun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.