Beyinsi

Google G Suite Yenilikleri

  • 1.290 kez görüntülendi.
Google G Suite Yenilikleri

Google Yeni Özellikleriyle  Microsoft’a Meydan Okuyor

Google 2017 yılına yaklaşırken, online uygulamaları üzerine harıl harıl çalışıyor ve daha yeni Google Drive, Docs, Sheets ve Slides gibi uygulamaları Google’ın iş uygulamalarının yeni adı olan G Suite bünyesinde topladı.

En büyük değişiklik yeni “Keşfet” özelliğiyle modern üretkenlik uygulamalarında gerçekleşti. Bu özellik size belgeleriniz üzerinde çalışırken yardımcı olan zeki bir asistan sunuyor.

Google dökümanlar ile belirli bir konu üzerine yazı yazıyorsanız, Explor özelliği kenarda bir panelde size sürükleyip içeriğinizde kullanmanız üzere konunuzla alakalı çevrimiçi bir çok makale, içerik ve görseli sıralıyor. Öte yandan Google Drive‘da depoladığınız konunuza ilişkin tüm dosyalar vurgulanıyor.

E-tablolar‘da çalışıyorsanız sağ alt köşede bulunan yeşil Explore tuşuna basarak doğal dilde ifade edilmiş istediğiniz basit soruyu sorabilmeniz ve yanıt almanız mümkün olacak.

Yani örneğin  ‘Eylül ayında kaç dizüstü bilgisayar sattık?’ diye sorabilirsiniz. Ya da belki birden fazla ay için satış hakkında bilgi almak için E-Tablolar ilgili rakamları listeleyecektir. Çeşitli biçimlendirme önerileri için kısayollarda çok çok zarif olanlar vurgulanacaktır.

Slaytlar uygulaması için de Explore özelliği sunumlarınızın daha iyi görünmesine, sizin için konunuza uygun görsellerin bulunmasına veya daha şık görünümlü düzenlemelere bir tıkla ulaşmanıza hizmet ediyor.

Açıkçası Google, G Suite yenilikleri yardımıyla Microsoft ile yaptığı rekabette geride kalmak istemiyor ve tüm bu Explore özellikleri rakibinin Office 365 paketinde bulunan Word ve Outlook için dokunun ve PowerPoint hızlı başlat seçenekleriyle aynı çizgide ilerliyor.

İlginizi Çekebilir..  Dinimizde Su İçme Adabı Nasıl Olmalı?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.