Beyinsi

Üretken İnsanların Sabah Rutinleri

  • 1.728 kez görüntülendi.
Üretken İnsanların Sabah Rutinleri

Üretken İnsanların Sabah Rutinleri

Bilim insanlarına göre insan iradesinin en güçlü olduğu zaman sabah saatleri. Bundan yararlanın ve öz disiplin gerektiren işlerinizi halledin.

Benjamin Franklin ve Anna Wintour‘un ortak noktası nedir? Hayır, tarzları değil. Her ikisi de çok erken kalkarlardı.

Üretken insanlar sabah saatlerinin iş halletmek için en iyi zaman olduğunu bilirler. What the Most Successful People Do Before Breakfast’ın[2] yazarı Laura Vanderkam sabah saatlerinin yaratıcı olmak, spor yapmak ve en önemlisi dünyanın geri kalanı uyanmamışken kendine zaman ayırmak için en uygun zaman olduğunu söylüyor. Yapılan bilimsel çalışmalar[3] da insan iradesinin en güçlü olduğu zamanın sabah saatleri olduğunu gösteriyor. Bundan yararlanın ve öz disiplin gerektiren işlerinizi sabahtan halledin.

Peki sabah saatlerini üretken ve kaliteli geçirmek için neler yapabilirsiniz?

  1. Önceliklerinizi belirleyin. Bir gece önceden sabaha hazırlanın. Hava durumunu izleyin. Kıyafetinizi belirleyin. Anahtarlarınızı, cüzdanınızı, telefonunuzu ve diğer eşyalarınızı yatmadan her zaman aynı yere koyun.
  2. Uyanmak için çalar saat yerine bir Jawbone kullanın. Yüksek ve rahatsız edici bir sesle uyanmak yerine bileğinizde titreyip sizi uyandıracak bir Jawbone edinin.
  3. Yatağınızı toplayın. Fiziksel hareket size iyi gelir. Bunu gerinmek olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca eve döndüğünüzde derli toplu bir yatak odasıyla karşılaşmak her zaman daha iyidir.
  4. Egzersiz yapın. Sadece 20 dakikalık kısa bir egzersiz size tüm gün boyunca moral ve enerji depolayacaktır.
  5. Öncelikleriniz basit ve kolay olsun. Sabah kalkıp koşmak istiyorsanız spor ayakkabılarınızı, iPod’unuzu ve kıyafetlerinizi başucunuza hazırlayın. Çocuklarınızla daha kaliteli vakit geçirmek istiyorsanız televizyonu kapatın ve gazetenizi bir kenarı koyun.
  6. Zihniniz açık olsun. Sağ elinizi kullanıyorsanız dişlerinizi sol elinile fırçalayın. Solaksanız da tam tersi. Bu sizi anda tutup odaklanmanızı artıracaktır.
  7. Biraz temiz hava ve güneş ışığı almak için dışarıya çıkın. Doğal ışık ve ortamlar sağlığınız için önemlidir.
  8. İyi beslenin. Biraz meyve, biraz yulaf ezmesi. Ne olursa. Ve smoothie veya meyve suyunu boş verin. Çiğnemek o kadar da zor değil.
  9. Mühlet verin. Randevularınızda 15 dakika gecikme payı verin ki rahat rahat gidebilesiniz.
İlginizi Çekebilir..  Antalya İftar Çadırları Nerede?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.