Yazın Kuruyan Cildimi Nasıl Canlandırırım?

Yazın Kuruyan Cildimi Nasıl Canlandırırım?


Yazın Kuruyan Cildimi Nasıl Canlandırırım?

Kış aylarında alınan kilolar yaz gelince geri verilmek istenir. Spora daha çok vakit ayrılır, ter atılır derken bu seferde sıcaktan cilt kuruluğu meydana gelir. Bir sorunu halletmeden diğeri karşımıza çıkar. Peki bu durumda ne yapılır? kuruyan cilt nasıl canlanır? cildi canladırmanın yollarına gelin bir göz atalım.

Sıcağın etkisi ile cildimiz kurur ve kendimizi kötü hissederiz. Kuruyan cilt için ilk akla gelen nemlendirici olur fakat biz cildimize kısmen yağ yüklediğimizin de farkına varamayız. Çok fazla nemlendirici kullanır sonra da farklı hususlarda şikayetleniriz. Uzmanlar yazın kuruyan cilde çok fazla nemlendirici sürülmemesi gerektiği konusunda uyarıyor. Cildin canlanmasını nemlendirici ile özdeşleştirmek doğru olmaz.

Başka bir yanlışta yapılan ağır makyaj. Yazın ağır makyajdan kaçınmalıyız çünkü ağır makyaj gözenekleri tıkar ve cildin nefes almasını önler. Cilt nefes aldıkça canlı kalır bu yüzden  hafif makyaj yeterli olacaktır.

Güneş cildi hem kurutur hem yakar bu nedenle az miktarda güneş kremi sürmekte fayda vardır. Cildin ph değerini korumakla cilde gelecek zararlar önlenmiş olur.

Deniz suyu ya da havuzda bulunan klor da cilde kısmi zararlar verir bu nedenle havuzdan ya da denizden çıktıktan sonra hemen duş almak gereklidir.

C vitamini taşıyan besinleri bol bol tüketmeliyiz. A vitamini de cildin canlı kalması için bizlere yardımcı olacaktır. Kayısı, havuç, marul ve biber bu anlamda yardımcı besinlerdir.

Kolonya, deodorant ve parfüm gibi ürünler mümkün olduğunca ciltten uzak tutulmalı mümkünse kıyafetlere sıkılmalıdır. Çünkü ciltle temas eden bu ürünler güneşinde etkisi ile gözenekleri tıkar ve taze oksijen girişini engeller.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

991 0,502