Cep Telefonu Tek Ellemi Yoksa İki Ellemi Kullanılmalı?

Cep Telefonu Tek Ellemi Yoksa İki Ellemi Kullanılmalı?


Cep Telefonu Tek Ellemi Yoksa İki Ellemi Kullanılmalı?

Hayatımıza giren ve bir daha da asla çıkmayacak olan cep telefonları yeni hastalıkları da beraberinde getrdi. Doğru kullananlar için bir sorun olmuyor elbette ama yanlış kullanım bir çok hastalığa da davetiye çıkarıyor. Cep telefonunu yatarken yastığın altın koymak ya da yüze çok yakın mesafede tutmak gibi zararlı durumları hepimizi bilsekte bir çoğumuz uygulamıyor. Şimdi başka bir sorunu ele alalım. Cep telefonunu tek elle mi yoksa iki elle mi kullanmalıyız?.

Cep telefonunu uzun süre kullanırken vücut hareketlerimizi kontrol etmemiz gerekir. Boynumuz aşağı eğik vaziyette uzun süre cep telefonunun bakarsak omurga da ve boyunda ağrılara zemin hazırlamış oluruz. Tek elle cep telefonu kullanmak daha sağlıklıdır. Çünkü iki elle kullandığımızda omurga yapısına zarar veriyoruz farkında olmadan. Neden cep telefonlarında tek elle kullanım özelliği olduğunu iç merak ettiniz mi? Telefon özelliklerinde tek elle kullanım özelliği vardır ki bu özelliği aktif hale getirip cep telefonumuzu tek elle kullanmaya devam etmeliyiz. Boyuna normalden daha fazla ağırlık bineceği için tek elle kullanım sağlıklı olacaktır.

Başımız yaklaşık 5 kg dır. Boynumuzu hafif öne eğersek başın ağırlığı daha da artacaktır. Başımızı bir az daha önce eğersek vücut baş ağırlığını normalden daha fazla hissedecektir bu nedenle ilik elle telefon kullanmak başımızın ağırlığını arttıracağından tek elle kullanmak doğru bir seçim olacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

881 1,029