General Mobile GM 8 Kamera Kullanımı Ve Ayarları

General Mobile GM 8 Kamera Kullanımı Ve Ayarları


General Mobile GM 8 Kamera Kullanımı Ve Ayarları

Merhaba arkadaşlar. General Mobile GM 8 kullanan kişilerin kamerayı nasıl kullanacaklarını ve kamera ayarlarını sizlerle paylaşacağız. Öncelikle bu model deki kamera gayet başarılı. Çekim modları olsun, iyileştirmeler olsun kullanıcıya bir çok seçenek sunuyor. GM 8 kamerası nasıl kullanır hemen bir göz atalım. Kamera bölümüne girdiğinizde karşınıza ilk çekim ekranı gelir. Burada sol üstte ayarlar menüsü bulunur. Buraya girdiğinizde resim boyutu, resim kalitesi, video kalitesi, zamanlayıcı, titreşim engelleme, yüz tanıma, seri çekim, kırmızı göz düzeltme, konumu kaydet ve çekim sesi gibi seçenekler size sunulur. Burada istediğiniz ayarı yapabilir ve değiştirebilirsiniz. Ana menüde bulunan bir diğer seçenek ise HDR dir. HDR’yi açar, kapatır ya da otomatik modda tutabilirsiniz. HDR’nin yanında flaş bulunur. Yine aynı şekilde flaşı buradan açar, kapatır ya da otomatik moda alabilirsiniz. Sağ üstte MODlar yer alır. Bu seçenekte auto, gece modu, panorama, arka ışık, portre ve slow motion bulunur. Resmi çekeceğiniz vakite göre buradan ayar yapabilirsiniz. Sol altta ön ya da arka kameraya geçme seçeneği mevcuttur. Ortada çekme ve yanında kamera seçeneği vardır. 

Kamera kullanıma bakacak olursak gerçekten çok başarılı bir çekim sunuyor bizlere. Çekmek istediğiniz bölüme dokunarak oraya fokuslanmasını sağlayabilir ve net görüntü elde edebilirsiniz. Diğer kısımlar flu olacaktır bu da telefonun çok başarılı bir kamerası olduğunu gösterir. Profesyonel makinelerde olan bu özellik GM 8 ile kullanıcılara sunulmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Senay dedi ki:

    Panorama moddan çıkamıyorum.

    1. info dedi ki:

      Merhaba. Panorama moddan çıkmak için extra ayar yapmanıza gerek yok. Kamerayı açın. Sağ üst köşede auto yazan yere dokunun, orada modlar mevcut. Panoramayı seçtikten sonra panorama modu aktif hale gelir. İptal etmek için sadece geri tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1101 1,552