Uzun ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin Besinler

Uzun ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin Besinler


Uzun ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin 6 Besin

Ye, iç, uzun yaşa!

Hayattaki bazı şeyler ve onlardan ne kadar zevk aldığımız bizim kontrolümüz dışındadır. Fakat 90larındaki insanlar üzerinde bilimsel bir araştırma, neyi ne zaman ne kadar yediğinizin yaşam sürenizin üzerinde oldukça etkili olduğunu gösteriyor. Uzun yaşamak için yemek yemek ister misiniz?

Sizin için buraya en şaşırtıcı ve çekici ipuçlarını sıraladık.

Brokoli, üzüm ve salata

Bilimsel açıklamayla başlayalım: Bol miktarda sebze ve meyve tüketilen bir diyet düşük kaloriye ve yüksek besin değerine sahiptir. Uzun yaşamın en kilit sırrıdır.

Ayrıntı istiyorsanız bol bol brokoli, üzüm ve salata yiyin.

Kırmızı orman meyveleri

Bu bir ısırık büyüklüğündeki kırmızı meyveler muazzam antioksidan depolarıdır ve bağışıklık sistemini güçlendirip vücudu hayatı tehdit eden hastalıkları uzak tutar. Aynı zamanda yaşlanmayı da geciktirir. Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre her hafta bir porsiyon kırmızı meyve veya iki porsiyon çilek yetişkinlerde bilişsel hastalıklara yakalanma riskini düşürüyor.

Sarımsak

Araştırmalar gösteriyor ki sarımsaktaki fitokimyasallar vücutta kanserojen kimyasalların oluşumunu durdurmak için oldukça etkili.

Zeytin yağı

Sağlıklı ve oldukça lezzetli olmasının yanı sıra bu doymamış yararlı yağ aynı zamanda kalp sağlığını korumadaki muazzam etkileriyle de oldukça ünlü.

Çin lahanası

Çalışmalar bunun gibi turpgil sebzelerinin lif, C vitamini ve folat açısından çok zengin olduğunu gösteriyor. Şangay’da yapılan araştırmalar bu gibi sebzeleri tüketen kanser hastalarının iyileşmeye daha çok meyilli olduklarını gösteriyor.

İçki, aşırıya kaçmadan

Yapılan çeşitli çalışmalar az miktarda alkolün -erkekler için günde iki kadınlar için günde bir kadeh olmak üzere- kalbe iyi geldiğini ve kalp kaslarına iyi gelip kalp krizi riskini azalttığını ortaya çıkardı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1651 3,366