Beyinsi

Zihin İçin Giyilebilir Cihazlar

  • 1.651 kez görüntülendi.
Zihin İçin Giyilebilir Cihazlar

Zihninizi Rahatlatıp Sizi Sakinleştirecek 6 Giyilebilir Cihaz

Mutfağınızın içinde attığınız adımların kaydını tutmayı unutun, sizi sakinleştirip ruh sağlığınıza da iyi gelecek giyilebilir bir sürü teknoloji ürünü var.

Giyilebilir teknolojik ürünler denince aklınıza muhtemelen fitness izleyicileri, Apple Watch veya belirlediğiniz sayıdaki adımları tamamlamak için evden dışarıya bile çıkmanıza gerek olmadan mutfağınızda dönüp durduran bir bileklik geliyordur. Fakat size piyasada zihninizi sakinleştirip sağlığınıza iyi gelecek giyilebilir bir cihaz olduğunu söylesek? Kalori saymaktan daha yararlı bir iş yapacak, Wearable’daki giyilebilir cihaz uzmanlarından[1] size ruh sağlığımıza iyi gelecek şekilde tasarlanmış ürünleri sıraladık.

Thync

Haziranda çıkan ve bir göz bandına benzeyen bu başlık, telefonunuzdaki, beyninize titreşimler gönderen bir uygulamayla beraber çalışıyor. Kulağa biraz korkutucu geliyor olabilir ama bu sinyaller sizi sakinleştiriyor ve size enerji veriyor. Şimdi de bilimsel açıklama geliyor: Thync’in[2] arkasındaki üretici şirket başlığın, sinir yollarına düşük derecede elektrik enerjisi yollayan nörosinyallerle düşüncelerinizi de ruh haliniz gibi sakinleştirebileceğini söylüyor. Zekice.

Prana

Kemerinize tutturduğunuz bu küçük disk nefes alış verişinizi ve duruşunuzu gözlemleyerek, sizi en iyi nefes alacağınız pozisyona getiriyor. Prana[3] nefes alış verişiniz sırasında göğsünüzün ve diyaframınızın iç ve dış hareketlerini gözlemliyor. Daha sonra sizi en iyi pozisyona sokmak ve en iyi nefes alış verişi sağlamak için küçük nefes egzersizleri ve küçük hareketler gösteriyor. Yoga eğitmeniniz buna bayılacak.

İlginizi Çekebilir..  Bilgisayardaki Her Şeye Şifre Koymak

Bellabeat LEAF

Kim teknolojik bir cihazın bu kadar şık olabileceğini düşünebilirdi ki? Bellabeat LEAF[4], stresinizi azaltmaya odaklanmış, uykunuzu, adımlarınızı ve yumurtlama döneminizi takip eden kolye ucu şeklinde tasarlanmış oldukça şık bir giyilebilir cihaz. Nefes alış verişinizi gözlemleyerek, size stresinizi azaltacak nefes egzersizleri yaptırıyor.

Muse

Thync gibi bu da bir başka başlık şeklinde tasarlanmış cihaz. Muse[5] elektrik sinyalleri yollamadan beyninizde neler olup bittiğini saptıyor ve modunuzu değiştirebilmenizi sağlıyor. Beyin faaliyetlerinizi saptamak için kafa derinizi sarmalayan 7 sensöre sahip Muse, stres altında olduğunuzu belirten küçük sesler çıkarıyor. Daha sonra zihninizi dengede tutmak için size bir dizi egzersizler sunuyor.

Spire

Spire[6] nefes alış verişinizin yanında adımlarınızı ve kalorilerinizi de sayıyor ve size daha geniş bir perspektifte yardımcı oluyor. Bu küçük klipsli cihaz nefes alış verişinizi gözlemleyerek yanlış veya hızlı soluk aldığınızda sizi uyarıp doğru nefes alıp vermenizi sağlıyor.

WellBe

Bir fitness cihazına benziyor olabilir fakat WellBe kaç gram kaybettiğinizle değil, sağlığınızla ilgileniyor. Stresi saptayabildiği gibi onu yenmenize yardımcı olmak için size nefes egzersizleri ve küçük hareketler sunuyor. Ayrıca nerede ne zaman kiminle konuştuğunuzda stres altında olduğunuzu saptayıp kayıt altına alıyor. Bu da stresinizi yenmenizde size yardımcı oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.