Beyinsi

Zayıflamanın Temel Kuralları Nelerdir?

  • 1.725 kez görüntülendi.
Zayıflamanın Temel Kuralları Nelerdir?

Zayıflamak İçin Bu Kurallara Dikkat Edin!

Zayıflamanın Temel Kuralları Nelerdir? Diyete başlıyorken en çok önem arz eden unsur kilolar değil aslında. Hedefinize ulaşabilmek en önemlisidir. Uzman doktorlar kilo vermeyi arzu eden bireylere 10 tane önemli kuralını belirtiyorlar. Yine bu kurallara uyarsanız eğer oldukça fazla olan kilolarınızdan kurtulmanız çok daha hızlı olacaktır. İşte uymanız gereken kuralları açıklıyoruz.

İlk kuralımız kilo verme unsurunda gerçekleşmesi genellikle imkansız olarak gözüken hedefleriniz olmamalı. Kendinizi belirli bir çeşit kiloya ulaşmak zorunda asla hissetmemelisiniz. Bir iki kilo kadar fazlalığın önem arz etmediğini hatırlayın.

İkinci kuralımız ise zayıf olan her kadın seksi gözükmez. Diyet uygulamanızdaki amacınız daha güzel görünmek ise bunun bir tek kilo verme ile başarılı olamayacağını farkında olmanız oldukça iyi olacaktır.

Üçüncü kuralımız ise diyet yaptığınız zaman vücudunuzun genel şeklinin değişim göstereceğini düşünmemelisiniz. Kilo verdiğiniz durumda vücudunuz bir tek daha ince görünür. Kilo vermek yine oldukça güzel ir vücuda sahip olmanızı sağlamayabilir. Sadece kilo olarak azalırsınız.

Dördüncü kuralımız ise almış olduğunuz kalorilerin oranlarını yavaş yavaş azaltmanız gerekmektedir. Tüketeceğiniz gıdaların az yağlı olmalarına da son derece dikkat etmeniz gerekiyor. Yine menünüzden meyve ve sebzeleri eksik etmemelisiniz.

Kısa Sürelerde Fazla Kilo Vermeyi Hedeflemeyin

Amacınız kısa sürelerde fazla kilo vermek olmamalı asla. Bu nedenle de yaz mevsimlerine ince girmeyi istemekteyseniz eğer veya özel bir gün içerisinde çok daha ince gözükmeyi arzu ediyorsanız yine kilo vermeye aylar öncesinden başlamanız gerekmektedir. Yine tek gıda diyetleri ile, iradenize, beslenmenize ve yine vücudunuza zarar vermiş olursunuz. Bir gün içerisinde en fazla 1200-1500 kalori alabilecek bir biçimde beslenmelisiniz. Sürekli olarak hareket etmelisiniz ve yine spor yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir..  Üretken İnsanların Sabah Rutinleri

Altıncı kuralımız ise yine diyet esnasında vermiş olduğunuz kiloları geri almamanız için sağlıklı olarak beslenmeyi alışkanlık şekline getirmelisiniz. Sebze ve yine meyvelerin porsiyonlarını da arttırıyorken, şeker, yağ, et gibi unlu gıdaları da azaltmanız oldukça önem arz ediyor.

Yedinci kuralımız ise kalori hesaplama olayını göz kararı kullanmamalısınız. Hesap kitabınızı doğru ve düzgü bir biçimde yapmanız gerekiyor. Mutfağınızda da bir tartı olması oldukça önemli. Yanınızdan hiçbir şekilde eksik etmeyeceğiniz kalori listenize göre de hesaplamalarınızı yapmalısınız. Fakat bunları yapıyorken de abartıya kaçmamanız çok önem arz ediyor.

Egzersizlerinizi de asla aksatmamanız son derece önemli bir unsurdur. Yine en büyük kabusunuz da egzersiz yapmak ise bunu yaparken de canınız fazla sıkılıyor ise sevdiğiniz bazı hareketleri yapabilirsiniz. Bunlar için de bir hafta içerisinde üç kez kadar sevdiğiniz bir müzik ile beraber dans etmeniz iyi olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.