Yüzü İnce Gösteren Saç Kesimleri

Yüzü İnce Gösteren Saç Kesimleri


Yüzü İnce Gösteren Saç Kesimleri

Yüzünüzün zarifliğini ortaya çıkarmak ya da hafif dolgun görünen yüz hatlarınızı ince göstermek, doğru adımlarla yapılan bir saç kesimiyle imkansız değil. Gelin sizlere 3 farklı saç kesimi modeli ile bunu nasıl yapacağınızı gösterelim.

Lob Tarzı Saç Kesimi

Bir çok saç stilisti, Lob modelinin yüzü ince olarak öne çıkaran bir kesim olduğunu söyler. Oldukça yaygın olan bu modele kanıt olarak oldukça iyi örneklerimiz var.

Mesela;

lob saç kesimi-beyinsi

Çene altına 3-4 santim uzatılarak yüzü dikey düzlemde uzun gösteren bu kesimi kuaförünüze söyleyin. Çenenin üstünde kalmaması için onu uyarın. Düz kenarlı yuvarlak bob kesimi olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde daha tombul bir yüze sahip olabilirsiniz :)

Katmanlı Uzun Kesim ( Long Layers)

Saçınızı o kadar kısaltmak istemiyorsanız uzun katmanlı modeli deneyebilirsiniz. Katmanların tüylü olması yüzünüzü daha ince gösterecektir.

long layers saç kesimi-beyinsi

Aslında uzun katmanlı saç kesimi yüzü ince göstermek için en uygun saç kesim modelidir. Yuvarlak bir yüzü, bakıldığında uzunlamasına gösterebilen bu model oldukça ideal. Saçınızı yıkadıktan sonra doğal dokusuna bağlı olarak öylece kurumaya bırakın ya da bu videoyu izleyerek nasıl yapıldığını öğrenin.

Side Swept Bangs ( Kabarık Bob – Lob)

Kısa fakat kabarık bir görünüm ile yüzü ince gösteren bu model de oldukça popüler. Fakat bunu yapmak için kuaförde oldukça fazla zaman harcamanız gerekebilir.

side swept bang saç kesimi-beyinsi

 

Özellikle gözlere dikkat çekmek istiyorsanız bu model sizin için iyi bir seçim. Fakat Leonor Greyl’s Éclat Naturel Styling Cream ($46) gibi bir krem ile şekil vermeniz aha uygun olacaktır.

 

 

 

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

921 0,554