YKS Sınavı Ne Zaman?

YKS Sınavı Ne Zaman?


YKS Sınavı Ne Zaman?

Öğrencilerin merakla beklediği YKS sınavı tarihi açıklandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Özer yaptığı açıklamada sınavın ramazan bayramı sonrası 23-24 Haziran da yapılacağı belirtilmişti Ayrıca yapılan açıklamada 15 dakika kuralının da kalkacağı vurgulandı. Sınav başlama saati olan 10.00 dan sonra gelenler sınava alınmayacak.

Açıklamanın devamında şöyle denildi. “Öğrencinin lehine olabilecek ve ÖSYM’nin işleyişinde herhangi bir problem oluşturmayacak her türlü iyileştirmeyi yapacağız.” Sınavlardaki ihlaller içinde bazı esnekliklerin sağlanacağını belirtti.

Sınavın güvenli bir şekilde geçmesi içinde çalışma yapılacak. Özer açıklamasına şöyle devam etti. “Önceliğimiz, ÖSYM içerisinde güvenliği maksimum seviyede tutmak, ondan sonra sınavın sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak. Sınav kuralları ile ilgili şu anda çalışma yapıyoruz. Sınavların ölçme ve değerlendirme ilkeleri açısından isabetli ve geçerli olması da her daim önceliğimiz.”

Seçimlerden dolayı sınav tarihi ertelendi!

Bu yıl ilk defa yapılacak olan sınavın tarihleri ÖSYM’nin sınav takviminde yer alıyor. Sınav takvimine göre 30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde öğrenciler ter dökecek. TYT 30 Haziran 2018 Cumartesi günü saat 10.15 te başlayıp 135 dakika sürecek. AYT ise 1 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak. Yine 10.15 te başlayıp 180 dakika sürecek. YDT de 1 TemmuzPazar günü yapılacak. Saat 15.45 te başlayacak ve 20 dakika sürecek.

TYT (Temel yeterlilik testi): 23 Haziran 2018 Cumartesi

AYT (Alan yeterlilik testi): 24 Haziran 2018 Pazar

YDT (Yabancı dil testi): 24 Haziran 2018 Pazar

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1981 1,974