Beyinsi

Yerli Uçan Otomobil Cezeri Görücüye Çıktı!

  • 599 kez görüntülendi.
Yerli Uçan Otomobil Cezeri Görücüye Çıktı!

Yerli uçan otomobil Cezeri görücüye çıktı!

Yerli otomobil, yerli araçlar ve yerli ürün furyası sanayi sektöründe de kendi içinde rekabetle devam ediyor. İnsanların çabalayıp ürettiği ve özünde çok daha profesyonel seçenekler ve denemeler ile sunduğu araçlardan biri olan CEZERİ, önemli bir görücü sistemine sahip oldu.

Peki ama nedir bu araç? Cezeri’nin Proje Yöneticisi Ozan Yağcı, büyük havacılık firmalarının ürettiği bir teknolojiyi, Selçuk Bayraktar’ın ortaya koyduğu proje vizyonuyla, özverili bir çalışma göstererek 9 ay gibi kısa bir zaman içerisinde tamamladıklarını belirtti. Yağcı, şu anda Cezeri’nin tek kişilik taşıma yapabildiğini, ilerleyen versiyonlarında iki veya daha fazla kişi için taşıma yapabileceğini belirterek, “Şu anki prototip, yalnızca bir kişiyi taşımaya yönelik. İleriki zamanlarda bu prototipi tamamen şehir içi taşımacılıkta kullanılacak bir araç haline getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ucan-otomobil-cezeri.jpg

Cezeri

Gelecek dönemde Cezeri’nin hem kargo hem de kentsel hava taşımacılığına yön vereceğini ifade eden Yağcı, yakın zamanda aracı bir saatlik uçuş kapasitesine ulaştıracaklarını söyledi. Halen prototip aşamasında olunduğu için başta motoru olmak üzere teknik özelliklerinin netleşmesi zaman alacak. Yerli uçan otomobilin proje yöneticileri aracın hem kargo hem de kentsel hava taşımacılığına yön vereceğini dile getirirken, “bugünün değil, yarının teknolojisi” sloganıyla ifade ediyor.

Yerli uçan otomobilin kısa süre içerisinde 1 saat uçuş yapabilir hale geleceği belirtildi. Festival kapsamında deneme uçuşunun yapılıp yapılmayacağı oldukça merak ediliyor. Bugün Atatürk Havalimanı’nda başlayan TEKNOFEST, 22 Eylül tarihine kadar devam edecek. İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali – TEKNOFEST hava gösterilerine, etkinliklere ve birbirinden rekabetçi yarışmalara ev sahipliği yapıyor.

İlginizi Çekebilir..  Beştepe Sofrası

Yeni nesil uçan araçlar ve bu konuda yapılan rekabet gerçekten firmaların ve özellikle bireylerin ilgisini çekiyor. Bu konuda büyük markalar özellikle olimpiyatlara yetiştirmek üzere bir araç yarışına dahil olmuşken, kendi içinde de farklı ve özverili bir seçim de sunmaya devam ediyor. Hem ihtiyaçları, hem de kişisel seçimleri  ve beklentileri takip etmek için tek yapmanız gereken ayrıntılı bir yaklaşım ile bu seçimleri incelemek. Bakalım Cezeri bize ne gibi artılar sunacak?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.