Beyinsi

Yeni İş Fikirleri Nasıl Bulunur?

  • 1.521 kez görüntülendi.
Yeni İş Fikirleri Nasıl Bulunur?

Yeni İş Fikirleri Nasıl Bulunur?

İş sıkıntısı yaşayan ve kendi işini kurup büyümek isteyen birçok insan var. Yanlış yönlendirmelerle de bu kişiler hüsrana uğrayabiliyor. Biz de sizler için küçük bir araştırma yaptık ve buna ilişkin önerileri sizler için derledik.

İş Fikirlerini Nasıl Geliştirebilirsiniz
Özgün bir fikir bulmak kolay değil. Tabi bulduğunda da diğer bir zor adım olan işlemek geliyor. En yakın benzerinden fikir uyandırabilecek bir örneğin bile farklı bir yönü olduğunu herkesten önce kendine kanıtlaman gerekiyor. Girişimciler günümüzde özgün iş fikirleri yerine daha garantici davransa da son 10 yılda hatta 50 yılda bakıyoruz ki dünyada fark yaratanlar hep özgün fikirler olmuş. Bugün kullandığınız uygulamalar, siteler vb. Birçok şey kaliteli fikirlerin işlenmesiyle insanlara sunulmuş şeyler.
Doğru Tarafa Bakmalısınız
Fikir size ne anlam ifade ediyor? Hemen gelir gider dengesini kurmayı mı? Şöyle yapsam şu, şu kadar ile başlayan mali tabloları mı… Öncelikle fikrin ulaşabileceği noktayı hesaplayın. Potansiyelini anlamaya çalışın. Vizyon olarak neyi sunuyor insanlara ya da sunabilir. Hangi konuda global olabilir. Fikir herkese ulaşabilir mi yoksa belli bir kitleyi mi hedef alıyor. Sınırı olan bir şey zamanla kendini tüketebilir mi? İşte tüm bunlara ve daha fazlasına bir cevap vermelisiniz. Verdiğiniz cevaplar size bir yol haritası sunsa da iş sizde. Doğru hamleleri yapmadıkça ve karşı tarafı inandırmadıkça fikrin ötesine geçemeyeceksiniz. Dolayısıyla yalnızı sizin değil insanlarında doğru tarafa bakmasını sağlamalısınız.
Farklı Olmak
Farkılı olmak aslında bazen çok aynı çok basit bir şeyi farklı sunabilmektir. Fotoğraf albümü yıllardır hayatımızda var, hadi online diyelim facebook var. Ama Instgram rakipsiz, Tumblr var farklı uygulamlar var. Ama insanlara ulaşımını öyle sağlamış ki ve öyle yalın bir şekilde tamamlamış ki bugün günde 500 milyon kişi Instagram kullanıyor. Buradaki ince nokta şu bazen girişimci muhabbetlerinde görülüyor şu basit, bu zaten var vs. Deyip fikrin ana mantığını ya da anlatılmak isteneni tartışmadan ya da analiz etmeden kesin yargılara varılıyor. Özgün fikir deyince hiç olmayanı bulmak falan akla geliyor bu çağda böyle bir şey mümkün mü? Olanı farklı sunabilmek ve hayatı kolaylaştırmak işin püf noktası. Bunu başarabildiğinizde başarılı olabiliyorsunuz. Ve fikir alıp başını gidiyor. Tek yapmanız gereken onun önüne çıkmamak.
Harekete Geçin
O olsun, bu bitsin, şu gerçekleşsin, şu zaman bir bitsin… Ne zaman başlayacaksınız? Zaman çok hızlı akıp giderken bu kadar vaktiniz olduğunu size düşündüren şey nedir? İyi bir fikre sahip olduğunuzu düşünüyorsanız hemen işe koyulmalısınız. Gideceğiniz onca yol aşmanız gereken onca engel varken bahaneler üretip her şeyin hazır olmasını beklemek büyük bir hata. Size bir sır verelim. Hiçbir zaman her şey tam olmayacak. Bu hiç kimse için olmamıştır her zaman ne kadar hesap kitap yazsanızda bir terslik olacak hiç ummadığınız yerden o kapı çalacak, bu çetin sınavlar zaten sizi pişirecektir. Bu sınavlar karşısındaki tutumunuz geleceğinizi belirleyecektir. Harekete geçin.

İlginizi Çekebilir..  Düğünde Havaya Ateş Açmak Artık Yasak Mı?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.