Yeni 10 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman?

Yeni 10 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman?


Yeni 10 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman?

Bekçi olmak isteyenlerin merakla bekledi haber geldi. Resmi gazetede yayımlanan kararname ile 10 bin yeni bekçi alımı için kadro ihdas edildi. Hatırlayacağınız üzere geçen yıl yine kasım ayı içinde 7 bin bekçi alımı yapılmıştı. Bu yılda kasım ayında açıklanan bekçi alımı ile ilgili detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Bekçi alımı için şartlar ve başvuru tarihleri “www.pa.edu.tr” internet sitesinden duyurulacaktır.

Başvuru

Gerekli şartları taşıyan adaylar baş vurularını yapabilecek. Yaşadığı ilde en bir yıl ikamet etmeli, Türk vatandaşı olmalı, lise ve dengi okullardan mezun olması, görevi yapmaya engel bir hastalığının olmaması gibi şartları taşıyanlar başvurularını yapabilecek. Ayrıca yüz kızartıcı şuçlardan hüküm giymemiş olacak adaylar başvuru hakkına sahip olacak.

Yaş Sınırı

Bekçi alımlarında bekçi olmak isteyenler yaş sınırının 35 yaşına kadar olmasını talep ediyor ancak bu konuda henüz netlik kazanmış bir bilgi yok. 30 yaş sınırı mevcut sınır olarak bilinmektedir ancak yapılacak bir düzenleme ile bu yukarı çekilebilir.

Bekçilik Sınavı

Bekçilik için yapılan sınava baktığımızda soruların kolay olduğunu görüyoruz. Güncel bilgilere de yer verilmekte olup sınavı geçmek pek zor değildir.

Sözlü Sınav

Başvuruları kabul edilenler sözlü sınav olacak. Sözlü sınavı geçenler yazılı sınava hak kazanacak.

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2021 2,255