Yemeklerdeki Metalik Tat Nasıl Giderilir?

Yemeklerdeki Metalik Tat Nasıl Giderilir?


Kanser Vakalarındaki Artış Ve Metal

Günümüzde mutlaka nerde o eski yemeklerin tadı diyen bir çok kişiyle karşılaşırız. Bizde evde yaptığımız yemeklerin buram buram organik koktuğunu pek söyleyemeyiz. Bir sürü şeyler yazıldı çizildi ve organik yemeklerin sürekliliğine vurgu yapıldı. Fakat hala biz bile bile organik olmayan sebze, meyve ve diğer gıdalardan vazgeçemiyoruz.

Bunların yanı sıra yediğimiz yemeklerde bir metalik tada rastlarız. Metalik tadı almayanımız yoktur işte bu makalemizde bu tadın nasıl giderildiğini sizlerle paylaşacağız. Metalik tadın organik olmayan gıdalarla birleşmesi kuşkusuz kanser vakalarında artışı tetikliyor. Kanser hastaları hastalık gereği yemeklerin eski tadını alamaz oluyor işte bu tadın geri kazanılması için Almanya da doktorlar araştırma başlattı ve araştırma sonuçlarını bir aşçılık okulu ile paylaştı sonuç olarak ortaya organik ve metalik tad vermeyen sağlıklı yemekler ortaya çıktı.

Almanya da Kanser derneğinden bir doktor kanserli hastaların hastalıktan önceki ve sonraki iştahlarını ve yemeklerin tadları arasındaki farkları araştırdı. Bunun sonucunda hastaların yine eskisi yemek yiyebilmeleri için ”Kansere karşı güçlendirilmiş zevkli yemek” projesi hayata geçti. Bir aşçılık okulu bu projeyi üstlendi. Hem kanserli hastalara hem de hasta olmayan kişilere yemeklerden sunuldu. Yiyenler yemeklerin tadında metal olmadığını ve gerçekten organik gıdalardan yapıldığını onayladı.

Metalik Tadı Nasıl Yok Ederim?

Metalik tadı yok etmenin bir çok yolu vardır. En basitinden başlarsak tarçın kullanımı metalik tadı yok eder diyebiliriz. Tarçın içerdiği maddeler ile çok güçlü bir koku barındıran gıdadır. Rehası yemekleri lezzetlendirirken içerdiği maddeler ise metalik tadı yok eder. Bir diğer metalik tadı yok eden gıda vanilyadır. Vanilyayı çoğu yemekte kullanamayız ama yemeğin tadını bozmayacak şekilde az bir miktar koyabiliriz. Nane bilindiği gibi çok güçlü bir bitkidir. Tıpta da sıklıkla kullanılır. Naneli şekerleri de tatmayan yoktur. Hem iştah açar hem ferahlatır hem de yemeklere lezzet verir. Çoğu yemekte nane kullanılabilir. Biberiye ile de yemeklerdeki metalik tad yok edilebilir.

Pişirdiğimiz kablar, fırınlar da dikkatsiz kullanıldığı için kabın ya da fırınların metalik tadı yemeklere geçer. Eğer pişirdiğimiz yemek pişme ısısının üzerinde ise bulunduğu kabın metal kokusu yemeklere geçer. Pişen yemek uzun süre piştiği kablarda kalırsa metal kokusunu da alır hapseder. Sağlık olarak bizlere olan zararları olduğu gibi yenen yemeğinde lezzetini yok eder.

Bir diğer yardımcı etken ise gıdaların organik olup olmadığıdır. Bir domates eğer hakiki değilse yani organik değilse koku vermez. Güzel görünür iri görünür kırmızı görünür ama kesildiğinde içinde sadece su vardır ve domates tadı gelmez. Organik doğal yetişen domateste daha ele alır almaz kokusu gelir. Yemeklerde kullandığımız gıdalar organik değilse metalik tat yemeğin gerçek tadını bastırır. Yani organik gıdalarla yaptığımız yemeklerin tadında metalik tat bulmak zordur.

 

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. www.beyinsi.com ailesi


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1841 2,357