Beyinsi

Yaz Tatilinde Ne Yapılır?

  • 1.574 kez görüntülendi.
Yaz Tatilinde Ne Yapılır?

Yaz Tatilinde Ne Yapılır?

Okulların kapanmasıyla hem öğrenciler hem öğretmenler hem de veliler tatil planlarını yapmaya başladılar. Maddi durumu iyi olanlar tatil için otelleri seçerken daha düşük gelirli aileler ise bulundukları şehirde yazı geçirmeyi  ya da varsa yaylalara çıkma planları yapıyorlar. Peki yaz tatilinde neler yapılabilir? Herhangi bir planınız yoksa farklı ve eğlenceli bir yaz tatili geçirmenin yollarını yazımızda bulabilirsiniz.

Yaz tatili 3 ay gibi bir süreyi kapsıyor. Bu süre zarfında yazın tadını çıkarmak her bireyin hakkı. Bu yaz ne yapsam diye düşünen arkadaşlara naçizane tavsiyelerimiz var. Yaz denildiğinde ilk akla gelen deniz olur. Deniz kıyısında bir tatil köyünde ya da bir otelde kısa süreli tatilini yapmak isteyenler rezervasyonlarını erkenden yaptılar bile. Son dönemdeki tatil yapmaya teşvik çalışmaları iyi fiyat ve taksitli tatil gibi imkanları önümüze sunuyor. Tatile gidemeyenler için en iyi tavsiye nedir desek o da en yakın yaylalara kısa süreli ziyaretler olurdu.

Bunaltıcı sıcaklar evden dışarı çıkmamızı zorlaştırıyor ve serinlemek için çabalıyoruz. Tüm yaz boyunca evde klimanın ya da vantilatörün karşısında oturmak sıkıcı gelir. Bu nedenle serin bölgelere günü birlik ziyaretler yapılabilecek aktiviteler arasındadır. Gezmeye vakti ya da imkanı olmayanlar ise bulundukları yerlerdeki havuzlarda tatil havasını yaşayabilirler. İmkanı olanlar evin bahçesine küçük havuz inşa ettirebilirler. Bunaltıcı sıcaklardan kurtulmak için evin balkonuna şişme havuz konabilir. Daha çok çocuklara hitap eder.

Yaz tatilinde yapılabilecek bir başka aktivite ise yaz kamplarına katılmaktır. Yüksek bölgelere kimi zaman bir hafta kimi zaman günü birlik geziler yapılarak kamp kurulabilir. Bu bakımdan ülkemiz tam anlamıyla cennet sayılır. Okulların organize ettiği kamplar ile çocukların okuldan tamamen uzak kalması önlenir. Grup olarak organize edilmiş yaz kampları da son yıllarda epey bir rağabet görmektedir

İlginizi Çekebilir..  Karagöz Ve Hacivat Nedir? (Kısa Özeti)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.