Beyinsi

Yatmadan Önceki Psikoloji Sonraki Günü Etkiler mi?

  • 1.944 kez görüntülendi.
Yatmadan Önceki Psikoloji Sonraki Günü Etkiler mi?

YATMADAN ÖNCEKİ PSİKOLOJİ SONRAKİ GÜNÜ NASIL ETKİLER?

Yatmadan Önceki Psikoloji Sonraki Günü Etkiler mi?
Sabah nasıl başlarsa tüm gün öyle gider adlı konumuzda da YATMADAN ÖNCEKİ PSİKOLOJİ SONRAKİ GÜNÜ NASIL ETKİLER? konusuna değineceğimizi söylemiştik. Beyinsi.com ailesi olarak yakından ve uzaktan bir çok kişiyle yaptığımız araştırma sonucu insanların yatmadan önceki psikolojilerinin sabah kalkınca da devam ettiğini göstermiştir.  700 kişinin %75 i (525 kişi)yatmadan önceki ruh hallerinin sabahta devam ettiğini söyledi. %20 si (140 kişi) uyumadan önceki ruh halinden çok farklı bir ruh haliyle uyandığını söyledi. %5 lik (35 kişi) dilimde ise şaşırtıcı bir sonuç ortaya çıktı. Bu 35 kişi uyumadan önce nasıl bir ruh hali olduklarını hatırlamıyorlar.
Güzel geçen bir günün ardından iyi bir uyku çekmek isteyenler için sıkıntı olmasa da tabiri caizse berbat geçen bir günün ardından iyi bir uyku çekmek kişiyi elbette olumsuz etkiler. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir çok kişiyle görüşüldü ve etkileri kanıtlanmış oldu bizim nezdimizde. Halkımıza faydalı olmak adına kendimizce küçük küçük yaptığımız anketlerle yararlı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.
Aile içi ilişkiler olsun, işle ilgili olsun ya da okulla ilgili olsun her günümüzde küçüklü büyüklü sıkıntılar söz konusu olur. Bunların sonucunda da eğer atlatabilmişsek iyi bir psikoljiyle günü bitirir ve ertesi günü daha güzel geçirmek için bize fırsat doğmuş olur. Uyumadan önceki beyin fonksiyonları en son akılda kalanları tekrar eder. Bildiğiniz üzere bilim adamları buna dayanarak öğrencilerin derslerini uyumadan önce yapmalarını ve sınava girecek öğrencilerin çalışmalarını bu vakitlerde yapmasını tavsiye eder. Düz mantık yapılacak olursa. Uyumadan önce sınava hazırlandığımızda okuduğumuz bilgileri beyin gece boyunca tekrar eder.
Başka örnekler verecek olursak. Yatmadan önce etkisinde kaldığımız bir film ya da haber kötü rüya görmemizi sağlayabilir ve ertesi günüde etkiler. Bu yazıyı hazırladağımız vakitlerde (Genelde gece) şans eseri bir olay yaşadık. Detaya girmeden kısaca anlatalım. Yazıyı hazırlarken bir editör arkadaşımız müsade istedi ve uyudu. Uyumadan önce bir çok TV kanalı mühim bir haber geçiyordu. Editör arkadaşımız buna kafayı aşırı derece de takmıştı. Bir vakit sonra uyandı ve bu haberle ilgili gördüğü kötü rüyayı anlattı. Ertesi gün çalışma bitene kadar moralsiz ve motivasyondan yoksun olarak günü bitirdi.
Umarız sorunsuz sıkıntısız günler geçirir ve günü iyi bir şekilde tamamlarsınız.

İlginizi Çekebilir..  Üniversite Öğrencileri İçin En Yararlı Uygulamalar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.