Beyinsi

Yaşlanmayı Geciktiren Mehmet Öz Tavsiyeleri

  • 1.439 kez görüntülendi.
Yaşlanmayı Geciktiren Mehmet Öz Tavsiyeleri

Yaşlanmayı Geciktiren Mehmet Öz Tavsiyeleri

İnsanlar yaşlanmamak için birçok çeşitli yollara yöntemlere başvuruyorlar ancak yaşlanmamak imkansız bir şey. Yaşlanmak geciktirilebilir ve bunu da Mehmet Öz tavsiyeleri ile yerine getirebiliriz. İlk yapmamız gereken kalbimizi korumak. Bizleri en çok kalbimiz yaşlandırmaktadır. Sigara içmeyip çok az doymuş yağlı, çok az şeker içermekte olan çeşitli diyetler uygulamak ve egzersizler kalp sağlığımız için birebir. Yapılan çeşitli araştırmalarda haftalık olarak gıda düzenlerinde en çok balık yiyen erkeklerin oldukça düşük kan basınçlarına sahip oldukları gözlemlenmiştir. Nabzın yüksek olması kalp krizi riskini de yükseltmektedir. Kalbe en faydalı besinler hangileridir? Yüksek oranlarda omega 3 yağ asitleri içermiş olan ton balığı ve somon kalbimiz için en faydalı gıdalar listesindedir.

Boş zamanlarımızda çeşitli etkinliklere katılmalı ve sürekli olarak aktivitelerde olmalıyız. Boş zamanlarınızda bisiklete binebilir, tempolu yürüyüşler yapabilir ve bunun dışında daha farklı aktiviteler de bulunabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre hafif tempolu bir yaşam sürenlerin kalp hastalığına yakalanma oranları çok daha az olabilmektedir. Haftada en az 2 saat aktivitelere zamanımızı ayırmalı ve çeşitli fiziksel uğraşlara başvurmalıyız. Bu gibi zamanlar da çocuklara takılarak çeşitli aktivitelere katılmış olabiliriz.

 

Yaşlanmayı Geciktiren Mehmet Öz Tavsiyeleri2-beyinsi

 

Magnezyum Almaya Özen Gösterin!

Günlük olarak magnezyum alımına dikkat edilmeli. Yapılan araştırmalara göre uygulanmış olan çeşitli diyetler beraberinde magnezyum ihtiyaçlarını karşılamış olan erkeklerin kalp rahatsızlığı geçirme oranlarının çok daha az olduğu ortaya koyulmuştur.  Özellikle erkek bireylerin günlük olarak 333 mg magnezyum ihtiyaçları bulunmaktadır. Yine bu ihtiyacımızı da soya fasulyesi, kaju fıstığı, somon bifteği ve ıspanak gibi gıdalardan temin edebiliriz. Prostat kanserinden korunmalıyız. Bu kanser çeşidinden korunmak için selenyum ve likopen antioksidanlarının bulunduğu bir diyet çeşidine başvurmalıyız. Özellikle de istridye de kepek gevreği bulunmaktadır. Ayrıca brezilya kestanesi de bu kaynakların başında gelmektedir. Ayrıca kansere karşı korunabilmek için diyetimize E vitaminini de eklemeliyiz. Yapılan çeşitli çalışmalar da mide kanseri veya yemek borusu kanseri riskinin E vitamini kullanan kişilerde çok daha az olduğu görülmüştür. Bu yüzden bu tarz gıdalar ile beslenerek E vitamini ihtiyacımızı karşılamalıyız.

İlginizi Çekebilir..  Saç Besleyici Maske Tarifleri

Günlük Lif Miktarını İki Katına Çıkarın

Yine yapılan çeşitli çalışmalar ile alınmış olan lif miktarını ikiye yükseltmiş olan bireylerin kolon kanserine bağlı olarak yaşanan ölümlerin %45 oranında azaldığı ispatlanmıştır. Bu yüzden gün içerisinde tam olarak 45 gram lif almalıyız. Yine bunun için kahvaltıda tam tahılı, ahududu ile karıştırıp tüketin. Öğle yemeğinde ise armut yemelisiniz. Bunları yaptığınız da lif seviyelerinizi düzene sokmuş olacaksınız. Bu sayede kolon kanserine karşı bir savunma duvarınız olacak.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.