Beyinsi

Xolair Güncel Fiyatı (Kesinti Nedeni)

  • 4.185 kez görüntülendi.
Xolair Güncel Fiyatı (Kesinti Nedeni)

Xolair Nedir?

Xolair her ne kadar astım hastalarının kullandığı ve bunun için üretilen bir ilaç olsada. Xolair ilacının Kronik Ürtikere faydalı olduğu anlaşıldıktan sonra son yıllarda astım hastalarından fazla Kronik Ürtiker (Kurdeşen) hastaları bu ilacı kullanmaya başladı. İlaç zaman zaman “Xolair 150 mg toplatılıyor” başlıklarıyla gündeme gelsede. ilacın şu an başka bir alternatifi de yok.

Kronik ürtiker hastalarının daha yaygın kullandığı bu ilaç zaman zaman bulunamamaya başlandı bunun sebebi ile ilgili şöyle bir açıklama yapıldı;

“b) Kronik İdiyopatik Ürtiker hastalarından daha önce en az 6 ay süreyle antihistaminik tedavisi almış ancak yanıt alınamamış olan hastalarda, üniversite ve eğitim-araştırma hastanelerinde dermatoloji ve/veya alerji ve/veya immunoloji uzman hekimlerinden en az birinin bulunduğu sağlık kurulu raporuna istinaden tedaviye başlanır. Rapor süresi 3 ayı geçemez. İlk 3 aylık omalizumab ile tedavi süresi sonunda yanıt alındığının raporda belirtilmesi koşuluyla hekim tarafından uygun görülen zaman dilimi sonrasında ikinci 3 aylık tedavi verilebilir. Tedavi süresi 6 aya tamamlanarak tedavi sonlandırılır. 6. aydan sonra nüks olan hastalarda bu durumun raporda belirtilmesi koşuluyla, tekrar 6 ay süreyle antihistaminik tedavisi alma koşulu aranmaksızın aynı koşullarda tedavi tekrarlanabilir. Reçeteler dermatoloji veya alerji ve/veya immunoloji uzman hekimlerince düzenlenir.”

Sağlık Uygulama Tebliği Ek-4/F 49. madde

Bu açıklamadan ötürü tedaviye ara vermeden nüks oluştuğu belirtilen raporlarda SGK tarafından kesintiler yapılmaktadır.

Kronik ürtiker hastalığı ile ilgili detaylı bilgiye sitemizdeki şu makaleden ulaşabilirsiniz. Xolair fiyatı pahalı bir ilaç olduğundan her zaman merak konusu olmuştur. Bir çok eczane xolair ilacının kar majından dolayı olsa gerek.. hastalara direk ulaşabilmek/satabilmek için hastanelere kendi elemanlarını bile koymuşlardır.

Xolair ilacının güncel 2019 fiyatı 1,271.78 TL’dir.

İlginizi Çekebilir..  Portakal Suyunun Faydaları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.