Beyinsi

WordPress Web Sitelerinizi Korumak İçin Güvenlik İpuçları

  • 1.263 kez görüntülendi.
WordPress Web Sitelerinizi Korumak İçin Güvenlik İpuçları

WordPress, blogcular ve web sitesi geliştiricileri tarafından tüm dünyada kullanılan çok popüler bir platformdur.

WordPress web sitesi oluşturmanın ve insanları çevrimiçi olmaya teşvik etmenin savunucusu olarak, sitenizi güvenli hale getirmenize yardımcı olmak bizim yükümlülüğümüzde. Saldırıya uğramış sitenizi veya WordPress site yönetim hizmetlerini kurtarmak bu adımları takip edin.

wordpress güvenlik önlemleri

Güvenlik Duvarını Kullanma

Bu, web sitenizi yetkisiz erişime karşı koruyan bir ağ veya sistem güvenliği koruması türüdür. Bu, tüm WordPress kullanıcıları için uygulanması gereken bir güvenlik ipucudur.

Güvenlik duvarı, blogunuza veya siteler arası komut dosyası saldırıları, bilgisayar korsanları, enjeksiyon saldırısı ve diğer kötü amaçlı yazılımlara zarar verebilecek güvenlik tehditlerini ortadan kaldırır. Herhangi bir zarar veya tehdit durumunda kullanıcıyı uyaran ve kullanıcının gerekli işlemi yapmasını sağlayan bir özelliktir.

WordPress Güvenlik Tarayıcısı

WordPress güvenlik tarayıcıları sitenizde ve bloglarınızda güvenlik açıkları ve güvenlik kontrolleri olup olmadığını tarar.

Tarayıcı, herhangi bir kötü amaçlı kod, şüpheli bağlantı, spam enjeksiyonu veya virüs olup olmadığını kontrol etmekle sorumludur ve kullanıcıyı bilgilendirir, ayrıca güvenlik tehdidinden kurtulma çözümü verir. Web sitesini her zaman güvende tutar.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulamanın Kullanımı

iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi, güvenlik amacıyla kolayca kurulabilen bir güvenlik eklentisi aracılığıyla edinilir. Kimlik doğrulama özelliği, kullanıcının iki güvenlik kontrolü kullanarak web sitesinde oturum açmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir..  Pusula Neden Bozulur?

İlk olarak, kullanıcının kullanıcı adını ve şifresini kullanarak giriş yapması ve ardından blogunuzun veya web sitenizin kilidini açmak ve güvenli bir şekilde kullanmak için bir cihaz veya uygulama kullanması gerekir.

İki adımlı kimlik doğrulama yöntemi, üçüncü bir tarafın sitenizin kilidini kolayca açmasını ve sunucunuza erişmesini önlemenin bir yoludur.

WordPress Yedeklemeyi Yapılandırma

Hepimiz her uygulamada yedeklemenin önemini biliyoruz. Herhangi bir güvenlik tehdidi durumunda en son bilgilerinizi kaydetmenize yardımcı olur.

WordPress’te, bu güvenlik yönünü sunan bir eklenti yükleyebilirsiniz. Güncellenmiş verilerinizi saklamanın en basit ve en önemli yoludur.

Bir güvenlik kilidinden geçebilir ve sistemin güncellenmiş verilerle sıfırlanmasını isteyebilirsiniz. Bu, tüm bilgilerinizin yedek bir kopyasını kaydederek kolayca gerçekleştirilebilir.

Giriş Denemelerini Sınırla

Oturum açma kilitleme ve WP sınırlama girişimlerini kullanmak, kullanıcıların oturum açma sayısını sınırlamalarına olanak tanır.

Bilgisayar korsanları, web sitenize erişmek için çeşitli şifreler kullanmaya çalışır ve hacklenir. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu, giriş denemelerinin sayısını sınırlamak ve aynı anda çok fazla oturum açma olması durumunda önlemlerin alınmasıdır. İzin eklentileriniz kilitlenmeye neden olabilir veya IP adresini kalıcı olarak engelleyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.