Windows 10 Yüklü Uygulamaların Tükettikleri Veriyi Görün!

Windows 10 Yüklü Uygulamaların Tükettikleri Veriyi Görün!


Microsoft şirketinin en son olarak piyasaya sürmüş olduğu işletim sistemi Windows 10, sunmuş olduğu çeşitli işlevsel fonksiyonları beraberinde kullanıcılara her bağlamda faydalı olmayı amaç edinmektedir. Ayarlar panelinde takdim edilmekte olan veri kullanımı kısmı beraberinde cihazınızın Wi-Fi ve Ethernet bağlantısından ne kadar çok veri tüketmekte olduğunuz görebildiğiniz üzere, yüklemiş olduğunuz uygulamaların da ne kadar çok veri kullandıklarını oldukça detaylı bir şekilde görebilmeniz mümkün olabilmektedir. Yine bu veri kullanımlarını aslında telefonlarımız üzerinden görebiliyorduk ancak bu kadar sağlıklı bir şekilde görebilmemiz mümkün olmayabiliyordu. Bazı uygulamalarda arka plan içerisinde bypass gibi uygulamalar yaptıklarından dolayı veri kullanımları saki hiç yokmuş gibi gözükebiliyor. Ancak Windows 10 bunun önüne geçmiş anlaşılan.

Veri Tüketen Uygulamalar

İlk olarak başlat seçeneğine tıklayacaksınız sonrasında da “Ayarlar” seçeneğini seçin. Açılan pencere içerisinde Ağ ve İnternet’i seçmeniz gerekiyor.  Çünkü açtığınız pencerenin içinde Sistem, cihazlar, kişiselleştirme, gizlilik, erişim kolaylığı, zaman ve dil, güncelleştirme ve güvenlik, hesaplar gibi daha birçok fonksiyon bulunmaktadır. Sizin seçmeniz gereken ve internet seçeneğidir. Bu seçeneğin açıklama panelinde de Wi-Fi, uçak modu, VPN başlıklarını zaten görebilirsiniz. Eğer ki bir şey göremezseniz bu durumda sisteminizi kapatarak tekrar başlatmanızda büyük fayda olacaktır. Yine sol menü içerisinde kalan veri kullanımı sekmesine tıkladığınız takdir de kullanım ayrıntılarını görebileceğiniz, son 30 günün veri kullanımını size sunan bir grafik ile karşılaşırsınız. Bu noktada Wi-Fi ve Ethernet yolu ile harcamış olduğunuz veri oranını görebilmeniz mümkündür. Grafiğin hemen alt panelinde de bulunan kullanım ayrıntıları kısmından uygulamaların toplam olarak tükettikleri verileri görebilmeniz mümkün olabilmektedir.

Gördüğünüz gibi en çok veri tüketen uygulamaları sıralı bir biçimde listeleyecektir. bahsi geçen bu listeyi de inceleyerek detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür.


Tweetle
single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1841 1,550