Beyinsi

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

  • 2.989 kez görüntülendi.
WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Mobil cihazların yine en sık yaygın olarak mesajlaşma servisi olarak kullanılmakta olan WhatsApp Messenger sonunda bilgisayarlar üstünde çalışmakta olan masaüstü sürümünü yine kullanıcıların hizmetlerine takdim etti. Aslına bakarsak daha öncelerinde WhatsApp bizlere bilgisayarlarımız üstünde WhatsApp web aracılığı ile Messenger’ini kullanabilme olasılığını tanımıştı. Ancak bu versiyon bir tek belli tarayıcılar da çalışıyordu. Yani servisten yararlanabilmek için mesajlaşabilme adına internet tarayıcınızda her zaman bir sekmenin açık olarak bulunması gerekmekteydi ve mesajlaşacağınız zamanlar da bu sekmeye geçiş yapmanız önem arz ediyordu. Bu durum yine eğer internet tarayıcınız üstünde farklı işler ile meşgulseniz can sıkabilirdi. Neyse ki WhatsApp Masaüstü bu problemleri ortadan tam anlamıyla kaldırmaktadır.

WhatsApp Web Mantığı

Masaüstü üzerinde çalışabilen WhatsApp PC ve Mac versiyonları olarak da yine WhatsApp web mantığı ile çalışmaktadır. Bu yazımızda da yine WhatsApp masaüstü yazılımını kullanarak bilgisayar da nasıl rahatlıkla kullanabileceğiniz sorusunun cevabını vereceğiz. Masaüstü sürümünü bilgisayarınıza çalıştırmak için ilk olarak Masaüstü İçin Anlık Mesajlaşma yazılımı Whatsapp Messenger uygulmasını sisteminize indirin.

Bilgisayarınızda kullanmak için yine WhatsApp masaüstü yazılımını kullanabilmek adına yazılımın indirdikten sonra kurulumu bitirin. Telefonunuzda da WhatsApp uygulamasını çalıştırın ve yine sağ üst bölmedeki menü tuşuna girin. Eğer ki daha önce WhatsApp web kullanmamış iseniz barkod okutma işlemi açısından kamera açılacak ve bilgisayarınızda WhatsApp masaüstü yazılımını kurup çalıştırmışsanız aşağıdaki ekranı görebilirsiniz.  Sonra yine WhatsApp uygulaması üstünde açılan kamerayı, bilgisayardaki programın üstünde gözüken barkod’a okutun ve çerçevenin barkodu kapsadığından kesinlikle emin olmalısınız.

İlginizi Çekebilir..  En Kullanışlı Selfie Çubuğu Hangisidir?

Barkodu Okumakta Zorlanıyorsa!

Eğer ki telefonunuz barkodu okurken zorlanıyorsa telefonunuzu barkoda yakınlaştırın öyle deneyin. Eğer daha önceden WhatsApp Web kullanmış iseniz farklı yol izlemeniz gerekmektedir. Akıllı telefonunuzda açık kalan WhatsApp uygulamasında karşınıza gelen ekranda artıya tıklamalısınız. Bu adımdan sonra yine az önce anlattığımız gibi barkod tarama işlemlerini gerçekleştireceksiniz. Barkod tarattıktan sonra da WhatsApp’ı Windows ve mac sistemleriniz üstünde kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.