Beyinsi

WhatsApp Tatil Modu (Vacation Mode) Nasıl Kullanılır?

  • 946 kez görüntülendi.
WhatsApp Tatil Modu (Vacation Mode) Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Tatil Modu (Vacation Mode) Nasıl Kullanılır?

WhatsApp yeni bir özelliğini daha duyurdu. Bu özellik tatil modu. Peki ne işe yarar nasıl kullanılır bir bakalım….

Tatil modundaki amaç arşivlenen sohbetlerin ana ekrana geri dönmemesidir. Tatil modu aktif edildiğinde yeni bir ileti geldiğinde arşivlenen sohbet ana ekrana gelmeyecek. Günümüzde artık WhatsApp’ta bir çok grup kurulup sohbet yapılıyor. Kullanıcı olarak birden fazla gruba üyeyiz ve grupta paylaşılan bir ileti tüm grup üyelerine geliyor. Kullanıcılar grupları sessizleştirerek arşive alıyor. Yeni bir ileti geldiğinde arşive alınanlar yeniden ana ekrana geliyor işte tatil modu artık arşivdekilere ana ekrana getirmeyecek. Yeni bir ileti gelse bile arşivlenen sohbetler arşivde kalacak. Bu sadece grup sohbetleri için değil aynı zamanda kişisel sohbetler içinde geçerli olacak.

WhatsApp kullanıcılar bir gruba dahil olduğunda sürekli gelen iletilerden şikayetçi idi. Ttail modu ile bu sorun ortadan da kakıyor. Sessiz modu da devreye sokarak artık rahat bir şekilde WhatsApp kullanılacak. IOS ve ANDROİD cihazlara bu özellik gelecek.

WhatsApp Bağlantılı Hesap Nasıl Kullanılır?

Sessiz modun kullanıcılara dağıtılmaya başlanmasıyla şimdi de tatil modu ve bağlantılı hesap özelliği de gelecek. Tatil modunu anlatmıştık şimdi de biraz bağlantılı hesaptan bahsedelim. Bağlantılı hesap adından da anlaşılacağı gibi WhastsApp’ın sosyal medya hesaplarınızla bağlanmasını sağlayacak. WhatsApp hesabınızı kullanarak diğer sosyal medya hesaplarına ait parolaları, şifreleri kurtarabileceksiniz. Aynı zamanda hesaplar arası bağlantı da kurabileceksiniz. Önce Instagram ile bağlantılı olması sonrasında ise diğer sosyal medya hesaplarınızla bağlantılı olması şeklinde özellikler kullanıcılara sunulacak.

İlginizi Çekebilir..  WhatsApp Mavi Tık Özelliği Nasıl Yapılır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.