Beyinsi

Whatsapp Son Sürümde Hangi Özellikler Var?

  • 0
  • 4.237 kez görüntülendi.
Whatsapp Son Sürümde Hangi Özellikler Var?

Whatsapp Son Sürümde Hangi Özellikler Var?

Whatsapp Sosyal Bir Ağa Mı Dönüşüyor?

Snapchatte Olan Hikayem Özelliği!

24 saat içinde kaybolan durum! ve daha fazlası makalemizde…

Sosyal Medya devlerinden Facebook’un bünyesinde bulunan Whatsapp her geçen gün kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. İlk çıktığında internet üzerinden sadece mesajlaşma ağı olarak kullanılırken sonraları ses kaydetme, resim ve video gönderme gibi özellikleri aldı. Sesli ve görüntülü arama ile artık bir dev haline geldi. Peki tek sürümde neden bütün bu özellikler gelmiyor? Firmalar para kazanmanın tadını yavaş yavaş çıkartmayı ister. Aynı zamanda talebe göre de yenilikler katar. Tüm bunların hepsi zaman alır.

En yeni Özellikler

Sohbetlerle ilgili çok daha fazla bilgiye ulaşmayı kolaylaştıran özellikler geldi. Uygulamanın beta sürümünü kullananlar artık sohbet edilen kişiler ile ne kadar fotoğraf ve video paylaşıldığını görebilecek. Aynı zamanda bu paylaşılan resim ve videoların ne kadar yer kapladığı da görülebilecek.

En yeni özelliklerden biri de 24 saat içinde kaybolan durum. Kullanıcılar durum güncellemesini 24 saatte bir yapacak. GIF, resim ya da video durumların içerisinde olabilecek. 

Whatsapp Sosyal Bir Ağa Mı Dönüşüyor?

Durum güncellemesi ile yenilenen Whatsapp yavaş yavaş Instagram gibi olmaya başlıyor. Sadece mesajlaşma özelliğinden sıyrılıp sosyal medya olma yolunda ilk adımını atmışa benziyor. Kullanıcılar bu durumdan pek hoşnut değil. Uçtan uca şifreleme özelliği taşıyan bu özellik bizi pek tatmin etmiyor. Çünkü bu şifrelemenin güvenliği tartışılır. Sosyal medya kullanmak isteyen sosyal medya uygulamalarında istediğini yapar ama Whatsapp’ı olduğu gibi kullanmak ister.

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. beyinsi.com ailesi

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.