Beyinsi

WhatsApp Şifre Koyma

  • 2.407 kez görüntülendi.
WhatsApp Şifre Koyma

WhatsApp Şifre Koyma

Android ve İos telefonların hayatımıza girmesi ve özellikle hemen hemen herkesin özel hayatını telefonu ile yaşaması nedeni ile gizlilik de büyük önem arz eden konular arasında yer almaya başladı. Pek çok insanın korkulur rüyası haline gelen telefonun kaybolması ya da şifre kırıcılar tarafından ele geçirilmesi gibi nedenlerden dolayı whatsapp başta olmak üzere her uygulamaya şifre koymaya çalışan kişilerin sayısı günden güne artmaktadır. Peki uygulamalara nasıl şifre koyulabilir.

WhatsApp Şifre Koymak

1- Google play hizmetlerinden Smart AppLock isimli uygulamayı indirerek işe başlıyoruz.
2- İndirdiğimiz uygulamaya şifre ile giriş yapacağız 7777 şifresini girerek uygulamaya giriş yapın.
3- Ayarlar kısmında yer alan Şifre&Desen Ayarları bölümüne giriş yaparak Kilit Tipi bölümünden Pin, Desen veya listede yer alan bir ayarı kendinize göre seçerek yeni bir şifre belirleyin.
4- Kendi şifrenizi oluşturduktan sonra geri gelerek, uygulamanın üzerinde yer alan (+) işaretine tıklayarak hangi uygulamaları kilitlemek istiyorsanız seçin yani WhatsApp’ı seçin.

İşlemi başarı ile tamamladıktan sonra whatsapp hesabınıza telefon çalınsa da artık kimse kolay kolay erişemez. İphone kullanıcıları aynı işlemi Apple store üzerinden yine aynı uygulamayı indirip aynı ayarları kullanarak yağabilmektedirler.

İlginizi Çekebilir..  WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.