Beyinsi

WhatsApp Mavi Tık Özelliği Nasıl Yapılır?

  • 1.847 kez görüntülendi.
WhatsApp Mavi Tık Özelliği Nasıl Yapılır?

WhatsApp Mavi Tık Özelliği Nasıl Yapılır?

WhatsApp twitter’a özel olan bu özelliği alıyor. İlk önce Twitter bu özelliği kullanmıştı ve ardından Instagram ve Facebook bu özelliği kullanmaya başladı. “mavi tik” şimdi de WhatstApp’ta karşımıza çıkıyor. Öncelikli olarak Windows Phone’a gelecek. iPhone ve Android’e sonradan katılacak. Gelecek dönemde bu platforma entegre edilecek. İşletmelerin hesaplarına tanımlanacak ve kademeli olarak tüm kullanıcılara sunulacak. Kullanıcılar güncelleme ile mavi tıka kavuşacaklar.

WhatsApp’ın Az Bilinen Özellikleri

Kalın, Üstü çizgili ve İtalik Yapma: Mesajlarınızı kalın, üstü çizili veya italik yapmak için yazdığınız metni seçip, araç çubuğundaki üç nokta simgesine dokunarak istediğiniz formatlamayı seçebilirsiniz.

Emoji Taraması: WhatsApp’ta çok fazla emoji olduğu için bazen doğru anda doğru emoji’yi bulmak çok zor. İstediğiniz emoji’yi kelime kullanarak aramanız mümkün.

Dakik Hesaplamalar: Eğer sürekli konuşmalarınızı takip etmiyorsanız, küçük tik işaretlerinin maviye dönüştüğü anı kaçırabilirsiniz. Artık gönderdiğiniz mesajı basılı tutarak çıkan “Bilgi” opsiyonunu tıklayarak bir tikin ne zaman maviye dönüştüğünü görebilirsiniz.

Grup Sohbetleri Sessize Alma: Bazen grup sohbetleri can sıkıcı hal alabiliyor. Böyle bir durumda ”Grup Bilgisi”ni açın ve konuşmaları yıl boyunca, bir hafta ya da 8 saat sessizleştirin.

Medyayı Otomatik İndirmemek İçin: Kimi zaman internetiniz az oluyor ve küçük bir iş için neti açtığınızda WhatsApp’taki dosyalar otomatik iniyor. Bundan kurtulmanın yolu ayarlar menüsü oradan veri kullanımı seçeneği ve medyanın otomatik olarak indirilmesi ayarlarını değiştirmenizdir.

İlginizi Çekebilir..  Esra Erol'da Pamuk Evlilik Teklifi Alınca Bayıldı

Önemli Mesajları İşaretleme: Mesajlaştığınız sırada sizin için çok önemli bir bilgi almış olabilirsiniz. Belli zaman sonra o bilgiye geri ulaşmak için tüm sohbete göz atmaya gerek yok. O önemli mesajı yıldızla işaretleyin.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.