Beyinsi

Verimliliği Artırıcı Şeyler

  • 1.364 kez görüntülendi.
Verimliliği Artırıcı Şeyler

Verimliliği Artırıcı Şeyler

Verimliliğinizi Arttıracak İpuçları
Zaman zaman dikkati toplamakta ciddi sorunlar yaşayabiliyoruz. Bazen bu alışkanlığa bile dönüşebiliyor ve sürekli bıkkın bir halde hayatımıza devam ediyoruz. Zaman geçtikçe bu durum iyice can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu durumu değiştirmek kaliteli yaşam için son derece önemlidir. Verimli çalışan biri iş hayatında büyük farklılıklara imza atabilir. Verimlilik son derece önemli bir konu olduğundan bazı ufak detaylarla bu konuyu ele alacağız.
Program Yapmaya Başlayın
Her şeyi tek bir güne sığdırmaya çalışmayın. Progam yaparak çalışmalarınızı günlere bölün ve ona sadık kalın. Böylelikle gereksiz stres ve baskıdan kurtulmuş olursunuz. Tabi program yaparken yaşamınızı göz önünde bulundurarak yoğunluklarınıza göre en idealini belirlemelisiniz. Gerçekci bir program yapmak ve ona bağlı kalmak son derece önemli. Çoğu insan popülist tercihlerle hiç bakmayacağı yerlere programlar yazıyor bunun kimseye bir faydası yok.
Ortam Değiştirin
Klişelerden uzaklaşma vakti. İlk olarak çalışma ortamınızdan uzaklaşın. Farklı bir yerde çalışmak sizi daha iyi hissettirecektir. Örneğin evde çalışanlar ya da ofis odasına tıkılıp kalanlar sürekli işlerini ertelediklerini nasıl olsa yaparım diye geçiştirdiklerinden bahsederler ve bu durumdan yakınırlar. İster açık havada, ister kafe de, kütüphane de çalışma hayatınız için farklılık yaratın.
Spor Yapın
Egzersiz hayatınızın bir parçası olmalı. Eğer tek başınıza zorlanıyorsanız iyi anlaştığınız bir arkadaşınızı da bunun bir parçası yapabilirsiniz. Böylelikle daha sorumlu da hissetmiş olursunuz. Spor yaptıkça yaşam kaliteniz artar ve güçlenirsiniz. Sporun şüphesiz en önemli artılarından biri de ruhu da beslemesidir. Verimlilik için psikoloji çok önemlidir bu sebeple sporu ihmal etmeyin. Düzenli spor yapmayan biri her daim eksiktir.
Sosyal Medya Bağımlısı Olmayın
Buradaki ince nokta sosyal medya kullanmayın değil aşırıya kaçmayındır. Günümüzde zaten kullanmama durumu söz konusu olamaz. Ama bazıları için durum çok iç karartıcı olabiliyor. Zamanınızdan çaldığınız gibi psikolojinizi dahi etkileyebilecek düzeyde sosyal medya bağımlısı olmakta randımanınızı direk etkileyen şeylerden biri.
Canınızı Sıkan Şeylerle Yüzleşin
Bu nasıl yapacağınız size kalmış ama bazen her şeyi bir kağıda yazmak bile çok anlam ifade edebilir. Problemleri hayatınızdan çıkarmadığınız sürece yakanızdan düşmeyecekler. Dolayısıyla ne kadar canınız sıkılsa da bazı kararları almakta geç kalmayın. Başka çare yok gerçekler acıdır ya da bazı insanlar acıtır bunları çekmek zorunda değilsiniz. Üstelik bu sizi ciddi derecede etkiliyorsa gelecekte çok daha problemler sizi bekliyor demektir.
Yeni Hobiler Edinin
Yeni şeyler öğrenmek ufku açar. Ve dikkati yükseltir. Yapmaktan keyif alabileceğiniz yeni şeyleri deneyin. Bunun için doğru kararı vermek önemli iki gün sonra sıkılacağınız bir şeye başlamak hiçte hoş olmaz. Bu sebeple ilgi uyandıran ve merak ettiğiniz şeyleri listeleyin, araştırın ve en son bir karara bağlayıp harekete geçin.

İlginizi Çekebilir..  SEGA Oyunları Alex Kidd Oyunu
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.