Vakıflar Genel Müdürlüğü 250 ₺ Burs Başvurusu

Vakıflar Genel Müdürlüğü 250 ₺ Burs Başvurusu


Vakıflar Genel Müdürlüğü 250 ₺ Burs Başvurusu

Öğrencilik dönemini kısıtlı imkânlarla ayakta tutmak isteyen öğrenciler için birçok kurum, özel firma ve şahıs tarafından verilen burs imkânları, son yıllarda eğitimdeki kısıtlayıcı gelişmeler nedeniyle artış gösterdi. Bu alanda özellikle vakıflar tarafından birçok burs, çeşitli kriterleri sağlayan öğrencilerin eğitim hayatında kurtarıcı olabiliyor. Üniversite öğrenimi boyunca özellikle çeşitli bölümlerin ders ihtiyaçları kapsamında afakî rakamlarla elde edilebilecek ürünler, araç ve gereçler, burs imkânları sayesinde sorun olmaktan çıkıyor. Bunlardan biri olan Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu, her yıl birçok öğrencinin faydalanması için başvuru zamanlarında belirli bir kontenjan ile açılıyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı vakiflar-genel-mudurlugu-burs-basvurulari.jpg

Vakıflar Genel Müdürlüğü 250 ₺ Burs Başvurusu

Aylık 250 TL ile ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine her yıl burs imkânı veren Vakıflar Genel Müdürlüğü, genellikle her yıl Eylül ayının ortasında başlattığı başvurular ile birçok aile ve öğrenciye destek oluyor. İlk aşamada ilköğretim kategorisinde yer alan ilkokul, ortaokul ve liseli öğrencilerin başvurularını alan ve ardından yükseköğretim öğrencileri için başvuru imkânı başlatan Vakıflar Genel Müdürlüğü, bu yıl da birçok öğrenci için burs imkânı tanıyor. Bu yıl 15 Eylül itibariyle ilkokul, ortaokul ve liseli öğrenciler için başlatılan burs başvuruları 9 Ekim tarihi itibariye sona erecek. Yükseköğretim başvuruları ise 30 Ekim’de son buluyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu’ndan faydalanmak için yapmanız gereken tek şey, resmî site üzerinden başvuru ekranına gitmek ve kimlik bilgileriniz ile giriş yaparak gerekli bilgileri doğru bir şekilde vermek. Peki, Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu almak için gerekli kriterler nelerdir?

  • Vakıflar Genel Müdürlüğü, burs başvurularında ilk olarak ailenin sigorta ve maddi durumuna bakmaktadır.
  • Maddî kriterler ailenin toplam nüfusu ve haneye giren toplam ücretin denklemine göre dikkate alınmaktadır.
  • Çocuk sayısı ve daha önce burs alınıp alınmadığı da kriterler arasında yer almaktadır.
  • Anne babanın ayrı olup olmaması, maddi konuda yaşanan geçim sıkıntıları gibi bazı kriterler de burs konusunda yer alan kriterler arasında.
  • Burs başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay, tüm bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek olsun. Gerekli incelemelerde bilgilerin doğrulanmaması burs imkânından faydalanmanıza engel olabilir.
single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1861 4,551