Beyinsi

Üretkenlik İçin Yararlı Web Siteleri

  • 1.491 kez görüntülendi.
Üretkenlik İçin Yararlı Web Siteleri

Üretkenliğinizi Arttıracak 8 Şahane Ücretsiz Web Sitesi

İşin getirdiği tek düzelik yüzünden insan üretkenliğini kaybetmiş hissedebilir. Neyse ki yalnız değilsiniz. İnsanlar internette sık sık kişisel ve iş yaşamlarını kolaylaştırabilecek ve üretkenliklerini arttıracak kullanışlı web siteleri buluyorlar. Bu liste Imgur kullanıcısı smelllikebeef tarafından yapıldı. Umarız size de yardımcı olur. Üretkenlik için yararlı web sitelerine aşağıdaki isimlerinin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  • Daha yaratıcı çalşın:Plato” ile bir zamanlayıcı kurup belirli bir zaman boyunca çalışıp sonra ara verebilirsiniz. Bu sizi rahatlatır ve ihtiyacınız olduğunda biraz nefes almanızı sağlar.
  • Bir zihinsel mola verin: Kendiniz için bir zamana ihtiyacınız varsa “Calm” kullanın. Bu siteye aylık 5 dolara üye olabilirsiniz veya rehbersiz kullanım seçeneklerini ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.
  • Eğlenerek yeni bir alışkanlık edinin: İster tırnaklarınızı yemeyi bırakmaya çalışın ister yeni bir beceri geliştirmek isteyin, yeni alışkanlıklar ve becerileri edinip sürdürmek için “Habitica” kullanın. “Habitica” sizin bu yeni alışklanlıkları edinmenizi onları birer canavara dönüştürerek yenmenizi gerektiriyor.
  • Bir aktivite üzerine yoğunlaşın: Hazırlamanız gereken bir sunumunuz varken Facebook’ta geziniyorsanız “Cold Turkey” indirin. Engellemek istediğiniz web sitelerini listeleyin ve zamanlayıcıyı kurun. Belirlediğiniz süre içerisinde belirlediğiniz sitelere erişim sağlayamayacak ve yapmanız gereken işleri yapabileceksiniz.
  • Her gün birşeyler öğrenin: TED-Ed derslerini takip edin. Matematik ve felsefe gibi konulardaki bütün bilgilendirici videoları internetten izleyebilirsiniz.
  • Flaşkartlarınızı daha hızlı hazırlayın: Ders veya bir sunum için flaşkartlara ihtiyacınız varsa “StudyBlue“da ücretsiz olarak hazırlayabilirsiniz. Temel pakette kendi flaşkartlarınızı hazırlayabilir, fotoraf ve ses ekleyebilirsiniz. Geliştirme istiyorsanız başkalarının yaptığı flaşkartları reklamsız olarak kullanabilirsiniz.
  • Gelen kutunuzu sıfırlayın: Daha fazla istemediğiniz aboneliklerinizden”Unroll.me” ile kurtulun. Ücretsiz servis tüm aboneliklerinizi saptayacak ve hangilerini tutmak istediğinize karar vermenizi sağlayacak.
  • Zamanınızı gerçekten neyin harcadığını bulun:RescueTime” sayesinde çok vakit geçirdiğiniz site ve uygulamaları öğrenebilirsiniz. Kendinize amaçlar belirleyip zamanınızı kontrol altına alabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir..  Mevsimler Nasıl Oluşur?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.