Beyinsi

Twitter’ın DM Bildirim Özelliği Nasıl Aktif Edilir

  • 1.887 kez görüntülendi.
Twitter’ın DM Bildirim Özelliği Nasıl Aktif Edilir

Twitter’ın DM Bildirim Özelliği Nasıl Aktif Edilir

Her gün milyonlarca kullanıcıya hitap eden ve anlık binlerce tweet atma özelliği ile sosyal medyada büyük bir yankı uyandıran Twitter, yine her geçen gün bünyesine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Dev sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter’ın son günlerde piyasaya sürdüğü özelliklerinden bir tanesi de DM Bildirim Özelliği oldu. Tüm kullanıcıları için aktif hale getirilen Twitter’ın DM bildirim özelliği, hesaplar üzerinden izin verildiği zaman pek çok bildirimin gelmesini sağlıyor.

 

twitter dm-beyinsi

 

Sürekli kullanıcıları arasında ilgi gören DM bildirim özelliğini bir de aktif hale getirmek gerekiyor. Peki ama Twitter’ın DM bildirim özelliği nasıl aktif edilir? İşte Twitter için hazırlanan o sorunun cevabı;

Bildirim penceresi üzerinden cevap verilemeyen mesajlar için özel olarak hazırlanan DM penceresini aktif hale getirmek için mutlaka hesabınızı açmalı ve giriş yapmalısınız. Daha sonra ise sistemin sol üst kısmında yer alan mesajlar sekmesine tıklayın ve ekrana gelecek olan pencereden mesajların için masaüstü bildirimi almak ister misin? Şeklindeki butonuna evet yanıtı tıklamalısınız.

 

Önümüze gelen pencereden evet butonuna tıkladıktan sonra kullandığınız tarayıcı sizden bu işlem için izin isteyecektir. Farklı tarayıcı kullananlar için ise tüm işlemler aynıdır. DM bildirim özelliğini aktif hale getirmek için tarayıcınız üzerinden izin işlemini gerçekleştirdikten sonra işleminiz onaylanmış ve tamamlanmış olacaktır. Artık o işlemlerden sonra yapılan Twitter üzerinden alınan tüm bildirimler karşınıza çıkmış olacaktır.

İlginizi Çekebilir..  FitBit Kullanmak Sağlığa Yararlı Mı?

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.