The Handmaid’s Tale Dizisi Analizi

The Handmaid’s Tale Dizisi Analizi


The Handmaid’s Tale 2017 Dizi Konusu ve Oyuncuları

Hulu‘nun yeni dizisi The Handmaid’s Tale, Margaret Atwood‘un aynı isimli ve 1985 yılında yazmış olduğu romanından uyarlanarak çekilmeye başlanmış. Roman, oldukça distopik bir dünyayı size anlatıyor. Nükleer felaketler sonucu bildiğimiz dünya çok değişmiş, fakat bu değişim olumlu yönde gelişmemiştir. Kadınlar doğurganlıklarını kaybetmiş, çeşitli hastalıklar ortaya çıkmış bunun yanında yönetimler radikal grupların eline geçmiştir. Kadınların köleleştiği bu dönemde doğurganlık çok önemlidir ve romanda Gilead Cumhuriyeti’nde doğurganlığı diğerlerimne göre daha iyi olan Offred adlı kadın karakterin hikayesi ele alınmıştır. “Handmaid”, taşıyıcı anne (damızlık) manasında kullanılır. Dizinin ülkemizde hangi isimle yayınlanacağı bilinmemekle birlikte, bir taşıyıcı annenin hikayesi olarak bu şekilde bir bilgi vermek yararlı olacaktır.

Romanın 1990 yılında aynı isimli bir film uyarlaması mevcuttur. Almanya ve ABD ortak yapımı bu filmde Robert Duvall, Faye Dunaway ve Natasha Richardson gibi ünlü isimler yer almaktadır. Hulu’nun 26 Nisan’da yayınlayacağı dizi uyarlamasında ise oyuncu kadrosu oldukça güçlü isimler göze çarpıyor. Mad Man dizisindeki Peggy Olson ve Aklım Karıştı (Girl, Interrupted) filmindeki Polly rolleri ile hatırlayacağımız  Elisabeth Moss, Offred karakterini canlandırıyor. Son dönem filmlerinde ufak çaplı rolleri ve Chuck dizisi ile de oldukça beğenilen  Yvonne Strahovski dizide Serena Joy, Kapıdaki Düşman filmi ile hatırlayacağımız Joseph Fiennes ise The Commander karakterine hayat veriyor.

Romanın hem kendisi hem de film uyarlaması halen sanat ve edebiyat dünyasında beğeni toplayan bir yapıya sahip. Bu yüzden dizi üzerinde de beklentiler büyük. Dizinin uzun soluklu olup oldukça beğeni toplayacağı bekleniliyor. Dizinin fragmanı ise yayınlandı. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. Dizi hakkında yeni haberler ve yayına başladığı zamandan itibaren tüm içerikleri sitemizde yer alacaktır takipte kalın.

Fragman:

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1981 2,731