Beyinsi

Tatlı İhtiyacını Karşılayan Gıdalar Nelerdir?

  • 741 kez görüntülendi.
Tatlı İhtiyacını Karşılayan Gıdalar Nelerdir?

Tatlı İhtiyacını Karşılayan Gıdalar Nelerdir?

Tatlı krizini nasıl önlerim? tatlı ihtiyacımı karşılamak için hangi gıdalar tüketmeliyim? tatlı yemeden nasıl tatlı ihtiyacımı karşılarım?

Tatlı toplumumuzun vaz geçilmez bir parçasıdır. Tatlı hemen hemen her sofraya girer. Gece uyanıp tatlı yeme ihtiyacı da bazı kişilerde görülebilir. Bunun sebebi kimi zaman vücudun ihtiyacı iken kimi zamanda çeşitli rahatsızlıklardan kaynaklanabilir. Tatlının aşırısı elbette zararlıdır. Az tatlı yiyen fakat rahatsızlığı olanlar için tatlı ihtiyacını karşılayan gıdalar vardır. Özellikle diyet yapanlar için tatlıya dokunmamak nefsi bir hayli zorlar. Tatlı yemeden nasıl tatlı ihtiyacımı karşılarım diye soranlar için cevabımız doğal şeker içeren meyveler ve bap ya da pekmez gibi gıdaların kuru meyvelerle karıştırılıp tüketilmesidir.

Doğal şeker içeren meyveleri tahmin edebiliriz. Karpuz, kavun, elma, armut, çilek, kayısı, şekerpare, üzüm gibi meyveler doğal şeker içerir. Tatlı krizi gelmişse bir dilim karpuz ya da bir salkım üzüm bu krizin önüne geçecektir. Evde kendiniz de tatlı ihtiyacınızı şeker eklemeden giderebilirsiniz. Örneğin pekmezin için kuru kayısı ve diğer kuru meyveleri eklediğinizde hem sağlıklı bir yiyecek elde etmiş olursunuz hem de tatlı ihtiyacınızı giderirsiniz. Eğer herhangi bir alerjik rahatsızlığınız yok ise bal ile çeşitli kuru meyvelerde karıştırılıp yenebilir. Meyveler ve anlattığımız sağlıklı karışımlar ile tatlı ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Şekerli yoğurt yiyip tatlı ihtiyacını karşıladığını düşünenler yoğurdun sağlıklı olduğunu iddia eder. Evet yoğurt sağlıklıdır ancak içine attığınız şeker sağlıklı değildir. Yapay tatlandırıcılar ya da beyaz şeker ile tatlı ihtiyacını giderdiğini düşünenlere tavsiyemiz bu gıdalardan uzak durmalarıdır.

İlginizi Çekebilir..  Zika Virüsü Nedir? Nasıl Bulaşır? Tedavisi Nedir?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.