Beyinsi

Taşınabilir Bellek Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • 2.497 kez görüntülendi.
Taşınabilir Bellek Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Taşınabilir Bellek Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzde taşınabilir flash diskler oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bu belleklerin avantajları oldukça yüksektir. Çeşitli bilgilerimizi, fotoğraflarımızı, videolarımızı, belgelerimizi daha birçok verilerimizi taşımamıza yardımcı oldukları için olmazsa olmaz teknoloji ürünlerindendir. Ancak günümüz gelişmekte olan teknolojisi sayesinde neredeyse her gün birbirinden farklı taşınabilir bellek çeşitleri piyasaya sürülmektedir. Bunun içerisine firmaların yarışları da girince kullanıcılara seçim bolluğu yansımaktadır. En uygun flash bellek hangisidir? Sorabileceğimiz en iyi sorulardan birisi budur. Fakat soruyu biraz daha genişletirsek; markaya göre mi seçmeli yoksa ucuz veya tanınmış olmasına göre mi seçmeliyiz? Bütün bu sorularınızın cevabını makalemizde noktası noktasına kadar açıklayacağız.

 

taşınabilir harddisk seçimi-beyinsi

 

Taşınabilir Bellekleri Hangi Kriterlere Göre Seçmeliyiz?

Günümüzde taşınabilir bellekler de en önemli unsur nedir? Taşınabilir belleklerde marka seçimi oldukça önemlidir. Çünkü nedense bazı markaların bellekleri oldukça sağlam ve uzun süre kullanılabilir çıkmaktadır. Bu yüzden taşınabilir flash bellekler de marka seçimi oldukça önem arz etmektedir. Burada önemli bir püf nokta var ki o da taşınabilir belleklerin yan sanayi ürünü yani gelişi güzel bir şekilde seri üretim ile piyasaya sürülen ürünler olmamasına kesinlikle dikkat etmeliyiz. Bellek seçimi yaparken nelere dikkat edelim?

  • Marka kalitesine, tanınmışlığına önem verin
  • Çok ucuz belleklerden kesinlikle kaçının
  • el bellek almayın
  • Bellek korumasına, plastiğine dikkat edin

 

taşınabilir harddisk seçimi1-beyinsi

 

Marka kalitesine, bu markanın yoğun bir müşteri kitlesi olduğuna kanaat getirin. Emin olduktan sonra bu markanın ürünlerini tercih edebilir ve kendinize uygun olan belleği alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir..  Ankara-Beypazarı Anaokulu İlkokul Ortaokul Ve Liseler

Ucuz belleklerden kesinlikle kaçının. Örnek vermek gerekirse 16 GB bir belleği 3 – 4 TL civarına satabilmekteler. Bu bellekler çok kısa bir süre içerisinde bozulabilmekte ve verileriniz kurtarılamayabilmektedir.

2.El Belleklere Asla Yönelmeyin

2.El belleklerden kesinlikle kaçının. Çünkü defalarca darbe almış olma ihtimalleri bulunmaktadır. Kesinlikle dememizin sebebi ise bellekler içerisinde geri dönüşü asla mümkün olmayan çok önemli verileriniz olabilmektedir. Bu yüzden bellek seçimine çok dikkat etmelisiniz. Taşınabilir belleklerde nelere dikkat edilmeli?

Belleklerin korumalarına, dış kılıflarına dikkat edin. Örnek vermek gerekirse ince plastikten yapılmış dış kaplamalara sahip olan bellekleri tercih etmeyin. Hatta mümkünse sert plastik, demirden yapılmış olan belleklere yönelin. Oldukça sağlam olduklarından ancak bu şekilde emin olabilirsiniz. Unutmayın ki bellekler ufak parçalar oldukları için sık bir şekilde yere düşebilmekte ve kolayca hasar alabilmekteler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.