Beyinsi

Tarayıcıda Yüklü Eklentiler Nasıl Bulunur?

  • 0
  • 1.898 kez görüntülendi.
Tarayıcıda Yüklü Eklentiler Nasıl Bulunur?

İnternet tarayıcılar açısından sunulmuş olan çeşitli eklentiler, tarayıcılara kazandırmış oldukları bazı fonksiyonlar neticesinde oldukça faydalı olabilmektedir. Birden çok tarayıcı kullanmaktaysanız eğer ve bu tarayıcılarda da hangi eklentilerin yüklü olduklarını da bilmeyi istiyorsanız eğer bu makalemizde öğrenebilirsiniz.

Tarayıcı Eklentileri Tespiti

BrowserAddonsView isimli bir uygulama Firefox, Chrome ve Internet Explorer tarayıcılarda yüklü olarak gelen eklentileri ve çeşitli uzantıları ayrıntıları ile beraber görüntüleyebilmemize olanak tanımakta olan son derece fayda sağlayan bir çeşit ücretsiz araçtır. Yüklü olan çeşitli eklentilerin ve yine bazı uzantıların adlarını da görüntüleyebilmenin yanında kurulu oldukları tarayıcı, aktif pasif gibi çeşitli durumları, versiyon ve açıklama ve yüklenme tarihi gibi daha birçok bilgileri ekrana vermektedir. Browser Addons View aracını da yükledikten sonra .zip dosyasına ayıklamalısınız ve yine BrowserAddons View isimli dosyayı çalıştırmalısınız. Uygulamayı çalıştırdığınız takdir de eklentiler otomatik bir şekilde taranıp listelenir. Oluşturulmakta olan listeye de göz atıp hangi tarzda eklentileri yüklediğinizi de rahatlıkla görebilmektesiniz.

Verileri Görüntüleyebilme İmkanı

Herhangi bir çeşit eklentiye ait olan ek verileri görüntüleyebilmeniz açısından eklentiyi seçeceksiniz ve hemen üzerinde olan butonlardan 4. Sırada olan butona basın.  Eklentinin kurulmuş olduğu klasörü ve yine profil klasörünü görüntüleyebilmeniz açısından da eklentiye sağ tıkladıktan sonra da yine açılmakta olan yeni menü içerisinden ulaşabilirsiniz ve yine F2 ile Ctrl + F2 kısa yolu ile de ulaşabilmektesiniz.

Kullanmış olduğunuz çeşitli eklentilerin listesini de yine metin belgesi içerisinde yedekleyebilmeniz de mümkün olmaktadır. Bu anlamda da yine Edit – Select All adımı ve sonrasında da File > Save Slected item yolunu seçeceksiniz. Ctrl + A ve yine Ctrl + S klavye kısa yolu ile de oldukça pratik bir biçimde bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.