Beyinsi

Svchost Virüsü Nedir ve Nasıl Temizlenir

  • 1.783 kez görüntülendi.
Svchost Virüsü Nedir ve Nasıl Temizlenir

Svchost Virüsü Nedir ve Nasıl Temizlenir?

Günümüzde artık bilgisayar virüsleri günden güne çeşitli şekillere girmekte ve fonksiyonlarını en iyi şekilde gerçekleştirebilmek için kendilerini hem yenilemekte hem de gizlemektedirler. Virüsler nasıl gizlenir? Virüsler fonksiyonlarını en iyi şekilde sürdürebilmek amacı ile kendilerini en iyi şekilde ve en iyi şartlarda gizlemeye çalışırlar. Gizleme şekillerine gelecek olursak bazı durumlarda en çok kullanmış olduğunuz tarayıcınızın içerisine yerleşebiliyorken bazı durumlarda da sistem dosyalarınızın içerisine yerleşebilirler. Sistem dosyalarınıza bulaşan virüslerden kurtulabilmeniz için öncelikle bu virüsün tespitini başarılı bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Tespit ettikten sonra ise virüsü silme işlemine geçebiliriz.

 

svchostcartoon1

 

Svchost Virüsü Nasıl Tespit Edilir?

Svchost virüsünün tespit edilme işlemine gelirsek görev yöneticimizi çalıştırdığımızda göreceğiz ki diğer yazılımlara göre RAM içerisinde çok daha fazla bir yer kaplamaktadırlar. Virüsler çalışma anlarında yüksek oranlarda bellek harcarlar. Bu harcamalarına ise görev yöneticimizden ulaşabiliriz. Ayrıca yüksek bellek harcayan bu virüsler bazı durumlarda kendilerini daha farklı yazılımlara da benzetebilirler. Svchost virüsü ise adından da anlaşılabileceği gibi bir sistem yazılımının içerisine yerleşen veya kendisini sistem yazılımı gibi gösteren virüs çeşididir. Svchost virüsü nasıl anlaşılır? Bu virüsün tespitini yapabilmeniz için harcadığı RAM miktarına bakabilir veya direkt olarak bu dosyayı virüs total ve benzeri zararlı yazılım tarama sitelerinde taratabilirsiniz. Bu sayede kesin olarak bir sonuca varabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir..  Kuru Üzümlü Kurabiye Malzeme Ve Hazırlanışı

Svchost Virüsü Nasıl Silinir?

Bu virüsün kolay bir şekilde silinebilmesi için yapmanız gereken işlem ilk olarak başarılı bir anti virüs yazılımı ile sisteminizi taratmanız olacaktır. Tarama işleminizden sonra ise yine kolay bir şekilde virüs tespit edilebilir. Ancak bazı durumlarda virüsler kendilerini şifreleyerek tespit edilmesi oldukça zor bir hal almaktadırlar. Çoğu zaman virüsler kendilerini şifrelemeye gerek duymazlar. Bu yüzden anti virüs yazılımları ile kolaylıkla silinebilirler. Svchost virüsünü nasıl sileriz? Bunun için yine ekstra olarak combofix tarzı virüs temizleme yazılımlarını da kullanmanızda fayda var. Çünkü bu yazılımlar virüslerin şifreli olup olmamalarına bakmaksızın kolay bir şekilde silebilme fonksiyonlarına sahiptirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.