Steam, Arama Sistemini Yeniliyor

Steam, Arama Sistemini Yeniliyor


Steam, Arama Sistemini Yeniliyor

Steam’in sayfa sayfa ve yetersiz görülen standart arama özelliği rafa kaldırılacak gibi duruyor. Steam Laboratuvarı’na eklenen yeni arama sistemi, daha çeşitli oyunlar sunmakla beraber sayfa geçme derdini de ortadan kaldırıyor.

Steam’de popüler oyunlar dışında başka bir oyun oynayacaksanız biraz vakit ayırmanız gerekiyor. İşte bu yüzden Steam, oyun keşfetmeyi kolaylaştırma adına yenilikler yapmaya başladı. Her yıl binlerce yeni oyunun eklendiği Steam’de artık oyun keşfetmek daha kolay hâle gelecek gibi duruyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı steam.png

Valve, Steam için yeni fikirler geliştirse de sunduğu fikirler için kullanıcılarından değerlendirme istiyor. Şirket, böylece neyin iyi neyin kötü olduğunu kitlenin kendisinden öğrenecek. Ayrıca kullanıcılar ve oyun yapımcıları da Valve’ın oyun dağıtım mecrası olan Steam’i geliştirmeye çalıştığını düşünecekler ve aktif bir şekilde kullanmaya devam edecekler.

Bu gayede çalışmalarını hızlandıran Valve, Steam Laboratuvarı özelliğini tüm kullanıcılarına açık hâle getirmişti. Hâlihazırda Steam Laboratuvarı’nda bulunan Otomatik Gösteri, İnteraktif Tavsiye Sistemi ve Mikro Fragmanlar deneylerine bir yenisi daha eklendi. Oyun arayan kullanıcıların karşısına daha çeşitli oyunlar çıkarmak için yapılan deneyin adı “Arama” olarak belirlenmiş.

Standart arama özelliğinin daha gelişmiş hâli olan Arama deneyini denemek için Steam’in Mağaza sekmesinde üst kısımda yer alan “Steam Laboratuvarı”nı seçmeniz gerekiyor. Ardından karşınıza çıkan deneylerden istediğinizi deneyimleyebilir ve Steam’e geri dönüşte bulunabilirsiniz.

Arama özelliğini standart hâline geri getirmek istiyorsanız arama kısmında üst tarafta bulunan “BOO-O!” yazısının yanında yer alan “Leave the experiment” yazısına tıklamanız yeterli olacaktır. Üst kısımda yer alan “YAY!” yazının yanındaki “Join the Discussions” yazısına tıkladığınız zaman ise deneyle alakalı geri dönüşlerin yapıldığı sayfaya yönlendirileceksiniz.

Test edilen yeni arama özelliği, aramalarınıza daha fazla kontrol katmanızı sağlıyor. Artık sadece indirimdeki oyunları görebilir ya da belli bir fiyatın altındaki oyunlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca kütüphanenizde, istek listenizde ve yok saydığınız oyunların sonuçlarda çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

Arama deneyinin en güzel özelliği ise artık sayfaları tek tek geçmemize gerek kalmıyor olması. Yeni gelen arama özelliği sayesinde Steam aramalarındaki sayfalandırma sistemi kalktı ve sonsuz kaydırma özelliği geldi. Bu sayede daha zahmetsiz ve hızlı bir şekilde oyunları keşfedebileceksiniz.

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2021 2,906