Beyinsi

Soy Ağacımı Nasıl Öğrenirim?

  • 1.077 kez görüntülendi.
Soy Ağacımı Nasıl Öğrenirim?

Soy Ağacımı Nasıl Öğrenirim?

E devlet uygulaması ile topluma büyük ölçüde kolaylık sağlayan sisteme ilgi her geçen gün artıyor. Bir çok işlerimizi artık kamu kurumlarına gitmeden yapabilmemizi sağlayan sistem bugünlerde yeni bir uygulamayı hizmete sundu. Bu uygulama soy ağacını isteyen herkes rapor halinde edinebiliyor. İlk uygulayama konduğu anda sisteme aşırı yüklenme nedeniyle sorunlar yaşanmıştı fakat buna da bir çözüm bulundu. Artık soy ağacınızı detaylarıyla birlikte görebilirsiniz.

Yapmanız gereken https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girmek ve şifreyi girerek hesabınıza erişmek. Sisteme giriş yaptıktan sonra Nüfus ve Vatandaşlık bölümünden soy ağacı öğrenmeye giriyorsunuz. Burada size gerekli takibin tamamlanmasından sonra ya e-mail adresinize ya da cep telefonunuza raporun hazır olduğu mesajı geliyor. Tekrar E-Devlet’e girerek burada hazır olan soy ağacı raporunuza bakabilirsiniz.

DETAYLI ANLATIM

E-Devlet uygulamasını açın. T.C VE Şifrenizi girerek sisteme giriş yapın. E Devlet uygulamasında ana sayfadaki arama bölümüne NÜFUS yazmanız yeterli olacaktır. Karşınıza Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü/Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama linki çıkacaktır. Bu linke tıkladığınızda soy ağacınız önünüze gelecektir.

İlginizi Çekebilir..  Evde Yapılacak İşler
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.