Beyinsi

Skype Büyük Değişim

  • 1.513 kez görüntülendi.
Skype Büyük Değişim

Skype Büyük Değişikliğe Gitti

Microsoft geçtiğimiz günlerde Skype uygulamasının Android ve IOS işletim sistemlerinde bulunan Skype uygulamasında bir değişikliğe gitti. Peki, bu değişiklikler neler bu yazımızda bunlardan bahsedelim.

Uygulamada değişmeyen bir şey kalmadı desek daha doğru olacak. Şirketin duyurusunda da “Yeniden tasarlanan Skype artık daha doğal ve kullanışlı” mesajı verildi.  Microsoft uygulamaya çok değişik bir bakış açısından bakar uygulamayı olmayacak derece zenginleştirdi.

 

skypetan-büyük-değişiklik-beyinsi

 

Skype’ın yeni ara yüzü Google’ın ‘materyal tasarım’ sistemiyle tasarlanmış durumda ancak tamamını entegre etmiş olduğunu söyleyemeyiz. Skype’ın açıklamasına göre artık Android telefonlarda kullanımı daha basit bir hale indirgendiğine dair bilgiler bulundu. Fakat burada Android tabletlerden söz edilmiyor.

Androiddeki Skype uygulamasında en belirgin değişim ise butonların yerini alan tek bir açılır düğme. Mesaj penceresi ise size okunmayan kaç mesajınız olduğunu daha şık gösterecek şekilde tasarlanmış durumda.

iOS sürümünde ise mesajlarınıza daha hızlı ulaşmanız sağlanmış durumda. Navigasyon sistemi geliştirilen uygulamada kişiyi hızlıca kaydırdığınızda sesli arama ve video arama gibi hızlı düğmeler ortaya çıkmış durumda. Ayrıca sesli veya görüntülü aramalarda artık fotoğraf paylaşımı, link gönderme, smile ve konum bilgisi gönderme fonksiyonları artık daha gelişmiş durumda gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir..  LastPass İle Şifre Güvenliği Nasıl Sağlanır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.