Beyinsi

Sizin İçin En Doğru Saç Rengini Bulun

  • 1.155 kez görüntülendi.
Sizin İçin En Doğru Saç Rengini Bulun

Renk değişikliği planlıyorsanız, neden size en uygun saç rengini seçmiyorsunuz? Bir kişiye uygun saç rengi başkası için uygun olmayabilir. Yani, sadece başkalarında gördüğünüze bağlı olarak saç rengini seçmek, sizin için çalışmaz – ve seçtiğiniz için en kötü ve en iyi saç rengi olmayabilir! Bu yüzden akıllıca seçmeniz gerekiyor. Saç rengini seçmeden önce doğal saç rengi, ten rengi, cilt altı tonu ve kişilik tipi gibi faktörleri dikkate almak önemlidir. Sizin için en iyi saç rengine dair bir kılavuzumuz var, bu yüzden tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp okumak.

saç rengi seçimi

Cilt Altında En İyi Saç Rengini Bulmak

Yukarıda tartışıldığı gibi, sizin için en iyi saç rengini seçmede faktörlerden biri cilt tonunuzu dikkate almaktır. Vücudumuzda saçlarımızın, gözlerimizin ve cildimizin renginden sorumlu melanin adı verilen bir pigmentimiz var. Farklı iklim koşullarında cildin rengini nasıl değiştireceğini belirler. Vücuttaki melanin miktarındaki değişiklikler, dağılımı, şekli ve büyüklüğü, bize farklı cilt tonları verir. En iyi saç rengi eşleşmesi görünümünüzü geliştirebilirken, cilt ve saç rengi arasındaki kötü bir eşleşme tüm görünümü bozabilir ve doğal olmayan görünmenizi sağlayabilir. Bu yüzden doğru rengi seçmek önemlidir.

İlginizi Çekebilir..  İzlemeniz Gereken En iyi Netflix Dizileri Nelerdir?

Doğal Saç Rengine Göre En İyi Saç Rengini Bulma

Saçınızı renklendirdiğinizde, doğal saç renginize uygulandığında rengin nasıl görüneceğini anlamalısınız. Açık renk, doğal saçların koyu bir tonunu almayacaktır. Orta tonlu doğal saçlar, renklendirildikten sonra doğal olarak açık renkli saçlardan farklı görünecektir. Bu nedenle, sizin için en iyi saç rengini bulmak için, bunun temel bir anlayışına sahip olmanız gerekir. Emin değilseniz saç stilistiniz size bu konuda yardımcı olabilir.

Saç Boyama İçin Bakım Sonrası Ne Kadar Önemlidir?

Renkli saç söz konusu olduğunda bakım sonrası son derece önemlidir. Saç rengini doğru gölgede tutmak, amaçladığınız görünüm için gereklidir ve doğru şampuanları, saç kremlerini, serumları vb. Kullanmak saçınızın olması gerektiği gibi görünmesini sağlayacaktır.

Saç Rengi Alerjiye Neden Olabilir Mi?

Saç rengindeki bileşenlerin hiçbirine alerjik reaksiyon göstermediğinizden emin olmak için saçları boyamadan 48 saat önce bir cilt testi yapmak idealdir.

Saç Rengimin Uzun Süre Dayanmasını Sağlayacak Belirli Ürünler Var Mı?

Şampuanlar ve saç kremlerinde birçok renk güvenli seçenek vardır. Paraben ve sülfat içermeyenleri kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.