Sınıfta Uyuklamadan Dersi Nasıl Dinlerim?

Sınıfta Uyuklamadan Dersi Nasıl Dinlerim?


Sınıfta Uyuklamadan Dersi Nasıl Dinlerim?

Merhaba arkadaşlar hemen hemen hepimizin başından geçen ve dersi dinlerken uyuklama konusunda sizlere bir kaç tavsiye vereceğiz. Ben hiç uyuklamadım ve uyuklamam diyen kişiler nadirdir çünkü bir önceki gece geç yatmış olabilirsiniz ya da kendinizi biraz kırgın hissedebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ne yapmalı gelin bir göz atalım.

 1. Herkesin bir oturma düzeni varsa en azından o gün için arkadaşınızdan izin alın ve en ön sıraya oturun. Ön sırada öğretmenin sesi daha fazla geleceği için uyanık kalmada yardımcı olacaktır. Arka sıralarda oturuyorsanız yorgun geçen bir geceden sonra öğretmenin sesi ninni gibi gelir.
 2. Sınıfta eğer bir tartışma söz konusu ise bu tartışmaya katılın ve görüşlerinizi söyleyin. Konuşmak sizi uyanık tutacaktır.
 3. Öğretmenin anlattığı dersi takip edin ve o anda öğrenmeye çalışın çünkü zihniniz öğrenmeye odaklanacağından uykuyu arka plana atacaktır.
 4. Pek hoş olmasa da ders esnasında yanınızdaki arkadaşınızdan sizi belirli aralıklarla konuşturmasını isteyin. (Ders dinlerken konuşulmaz ama uyuklamamak için bir çözüm olabilir).
 5. Not alın. Not almanız gerekmeyen bir durum olsa dahi  not alın. Hem daha iyi öğrenmiş hem de başınızı sıraya ya da masaya koymamış olursunuz.
 6. Soğuk su için. Soğuk su vücudu uyaracağından sizin de kapanmakta olan gözlerinizi açabilir.
 7. Kahve için. Eğer sabah içemiyorsanız ders arasında kahve için.
 8. Enerji verici besinleri sabah kahvaltıda tüketirseniz uyanık kalmanızda yarar sağlar.
 9. Gece mümkün olduğu kadar zamanında uyuyun.
 10. Oturuş şekli de önemli. Eğer yayılır bir pozisyonda oturursanız vücud daha rahat olacağından uykunuz daha çok gelir. Dik bir şekilde oturmanız gerekir.
 11. Ders arasında dışarıda biraz hareket edin yürüyün ya da kısa mesafe koşun bu gözlerinizi açacaktır.
single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. John Cena dedi ki:

  Ben dersi iyi dinleyemiyordum çikolata zihni açar demişlerdi eskiden bende bi tane çikolata yemiştim dersi daha iyi dinleyip anlamıştım

 2. Berkay dedi ki:

  Aslında her dersten bir şeyler kapabilmeye açık olmalıyız her konudan her bilgiye açık zihinler bir gün unutulsa’da dinlemeyi anlamayı öğretir pes etmektense eğitici ve zevkli hale getirmek bizim elimizde.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1941 1,272