Beyinsi

Sıcak Havalarda Hamileler Ne Yapmalı?

  • 501 kez görüntülendi.
Sıcak Havalarda Hamileler Ne Yapmalı?

Sıcak Havalarda Hamileler Ne Yapmalı?

Kutsal bir meslek olan annelik çeşitli fedakarlıklar ve dikkat ister. Anne adayları bu anlamda karnındaki bebeği için en iyi olanı şeyi yapar. Yazın sıcak havalarda da anne adayları kimi zaman sıcaktan etkilenir. Peki durumda ne yapıl malıdır? anne adayları için tavsiyeler; En başta gelen husus yeme içmeye dikkat edilmelidir. Hamilelikte ödemler oluşur bu ödemlerin artmaması için anne adayları tuzlu yiyeceklerden kaçınmalıdır. Ödemi artıran aynı zamanda tansiyonu da yükselten tuzlu yiyecekler mecburi ise az miktarda tüketilmelidir. Bir diğer önemli husus ise su tüketimidir. Su vücudun almak zorunda olduğu bir ihtiyaçtır. Özellikle hamileler su tüketimini önemsemeli ve yaz aylarında yeterli su tüketmelidir. Uzmanlar gebelerin günde en az iki litre su tüketmesini söylüyor.

Hamilelikte Kilo Alımı

Gebelik olmadan önce tüketilen su miktarından daha fazla su tüketilmesine dikkat çeken uzmanlar özellikle yaz aylarında bu miktarın arttırılması yönünde uyarı yapıyor. Su tüketimi sadece su ile değil aynı zamanda ayran, taze sıkılmış meyve suları, limonata, süt ve ya soda da anne adayları tüketmelidir. Ayranı aşırı da almamak gerekiyor çünkü özellikle tuzlu ayran tansiyon yükselmesine neden olduğu için az bir miktar alınabilir ve ya tuzsuz alınabilir. Sıvı birikimi yani ödem içinde dikkatli tüketilmesi gerekiyor. Limonata gibi şekerli içecekleri de aynı şekilde dikkatli tüketmek gerekir. Fazla şeker vücuda gereksiz şeker yükleme yapacağından az şekerli halde içecekler tüketilmelidir. Yazın çoğumuzun tükettiği kola gibi asitli içeceklerden de uzak durulması gerekiyor çünkü içerdiği kafein anne adayları için pek sağlıklı olmuyor.

Hamilelik Sonrası Hızlı Kilo Verme

 

Bir diğer husus ise giyinme ve spor. Yazın sabahın erken saatleri ve güneş battıktan sonraki zaman egzersizler için en uygun zamandır. Bu saatlerde terleme daha az olacak ve sıvı kaybı daha az yaşanacaktır. Giyinme konusunda ise anne adayları daha çok pamuklu giysiler giymeli ve kat kat giyinmekten kaçınmalıdır. Yağlı yiyeceklerin tüketilmesi konusunda da uzmanlar uyarıyor. Yağlı yiyecekler ve ağır yiyecekler bu dönemde çok az tüketilmeli mümkünse sebze ve haşlanmış ürünler tüketilmelidir. Öğünlerde karın tamamen doyurulmamalı, az ve sık yenmelidir. Uzun süre de aç kalmamaya özen gösterilmelidir. Anne adayları özellikle yaz aylarında sık sık dinlenmeli ve yorucu aktivitelerden kaçınmalıdır.

İlginizi Çekebilir..  En İyi İğne Oyası Modelleri - İğne Oyası Örnekleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.