Beyinsi

Selülite İyi Gelen Yiyecekler

  • 1.462 kez görüntülendi.
Selülite İyi Gelen Yiyecekler

Selülite İyi Gelen Yiyecekler

Ülkemizde on kadından dokuzunda görünmekte olan selülit en büyük cilt problemleri arasında yer alıyor. Estetik görünüm açısından ve sağlık açısından vücutta olması istenmeyen selülitler her yaştan bayanın başına gelmekte ve rahatsız etmektedir. Selülitin pek çok oluşma nedeni olur iken, deri altındaki yağ tabakalarının sertleşmesinden kaynaklanan deri üstündeki pütürlü görüntüye verilen bir isimdir. Bayanlarda özellikle alt basen bölgelerinde görünmekte olan selülit için özellikle egzersiz yapmanız hem doktorlar hem de güzellik uzmanları tarafından önerilmektedir. Selülit sorunu yaşamak istemeyen ancak egzersiz yapmaya zaman bulamayan bayanlar sadece alt basen bölgelerini çalıştıracakları hareketler yapabilir veya her duştan sonra ince bir tarak ile alt basenlerden başlayarak bacaklar taranmalıdır.

Selülitin oluşmasında temel etkenler beslenmek ve doğru beslenmemek olur iken selülit sorunu yaşayan bayanlar selülite iyi gelen yiyecekler ile buna çözüm bulabilir.

Selülit için Faydalı Yiyecekler

Turuncu Meyveler: Dışarıdan bakıldığında selülitlerde ki gibi pütürlü bir görünüme sahip olan limon ve portakal gibi meyveler selülit için etkilidir. Turuncu meyvelerin en temel görevi deri altında biriken ve pütürlü görünümü ile cilt üzerine çıkan yağ tabakalarını engellemekte, ciltten atmaktadır. Turuncu meyveler aynı zamanda kanın daha hızlı akmasını sağlar, enerji verir iken doğal egzersiz etkisi göstermektedir.

Sarımsak: Sadece güzel görünmek için değil sağlıklı yaşamak için de sarımsak en önemli yiyeceklerden biridir. Doğal bir antibiyotik olarak yüzyıllardır kullanılmakta olan sarımsak kan dolaşımını hızlandırma özelliği ile selülitlere iyi gelen yiyecekler arasında yer almaktadır.

Salatalık: Hemen hemen tüm güzellik maskelerinde gördüğünüz ve sadece kendisini bile uygulayarak güzel görüneceğiniz salatalık, selülitler için etkilidir. Salatalık, vücuttaki fazla yağların ve fazla suların vücuttan hızlı bir şekilde atılmasını sağlamaktadır. Salatalık, ciltteki tüm ölü hücreleri de temizlediği için doğal bir tonik görevi görmektedir.

İlginizi Çekebilir..  Aşırı Terleme Neden Olur?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.