Beyinsi

Sanal ofis Kiralama Nasıl Olur?

  • 1.163 kez görüntülendi.
Sanal ofis Kiralama Nasıl Olur?

Sanal ofis Kiralama Nasıl Olur?

Ofis çeşitleri günümüzde yaygınlaşarak çağa ayak uydurmamızı sağladı. Önceden herkes kendi imkanları dahilinde iş yeri açarken şimdilerde hazır ofis kiralama yöntemi ile işler yürütülür oldu. Bunun bir ileri aşaması da sanal ofis oldu. Diğer ofislerde materyallerin maliyetleri kimi zaman ekonomiyi zorlarken kimi zaman da zamanın çoğunu almakta. Sekreter ve diğer çalışanların maliyeti düşünüldüğünde gerçekten ekonomik bir tercihtir. Bunun yanında masa, sandalye, ofis araç gereçleri vs. gibi maliyetlerden de sizi kurtarır. Şimdi sanal ofis deneyimi ile işler daha da pratik hale geldi. Özellikle genç girişimcilerin tercihi olan sanal ofis kurulacak iş için maliyeti külfet olmaktan çıkarıyor. Bir önceki makalemiz olan hazır ofis kiralama nasıl olurda da bahsettiğimiz gibi artık girişimciler maliyeti en aza indirgemenin yollarını arıyor. Sanal ofiste size ait yasal bir adres vardır. Burada sekreterlik hizmeti de dahil İnternet üzerinden bir çok imkana sahip olabiliyorsunuz.

Sanal Ofis Hizmetleri

Diyelim ki bir sanal ofisiniz var. Ofisinizde nelerin olması gerektiğini, hangi hizmetleri almak istediğinizi kendiniz seçebiliyorsunuz. Tabi çok detaylı bir hizmetinde değeri yüksek olmaktadır. Bu ofiste şirketinizin bir yasal adresi bulunur. Kendi adınıza bir telefon hattı alabilirsiniz. Telefonunuz dilerseniz şirket adına cevaplanır, notlar alınır ve size iletilir. Sanal ofisinizin sahibi olan firmalar sizlere çeşitli ikramlar da bulunur. Örneğin çay, kahve gibi. İnterneti sınırsız kullanırsınız ya da toplantı yapmanız gerektiğinde firma ofislerinde size salon tahsis edilir.

İlginizi Çekebilir..  Soy Ağacımı Nasıl Öğrenirim?

Her Meslek İçin Uygun Mudur?

Tursab üyesi acentalar ve serbest muhasebeci mali müşavirler dışında her meslek gurubu kullanabilir (Bazı işletmelere de uygun olamayabilir). Eğer işiniz daha çok İnternet ortamında ise ve sürekli seyahate çıkan biriyseniz sanal ofis tam size göre.

Sanal Ofis Yasal mıdır?

 

Yazımızı okurken sanal ofislerin yasal olup olmadığını da merak ediyorsanız hemen anlatalım. Sanal ofis yasaldır. Neye göre yasal derseniz, ülkemizde vergi işleri için bir adres göstermek zorundasınız bu adres eviniz, başka bir bina ya da sanal ofis adresiniz olabilir.

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.