Beyinsi

Samsung Galaxy S6 Telefon Ayarları

  • 8.493 kez görüntülendi.
Samsung Galaxy S6 Telefon Ayarları

Samsung Galaxy S6 Telefon Ayarları

Merhaba arkadaşlar! Samsung’un S7 den önceki amiral gemisi olarak nitelendirilen Galaxy S6 içeriği ile akıllı telefonun olmanın hakkını veriyor. Özellikleri, performansı ve kullanıcı memnuniyeti ile üst segmentte kendine çok iyi bir yer buldu. Kullanıcıların şikayetlerini de düşünürsek bu segmentteki akıllı bir telefonun haksız yere yargılandığını söyleyebiliriz.

Bu makalemizde sizlere Samsug Galaxy S6’nın ayarları hakkında bilgi vereceğiz. Nelerden mi bahsedeceğiz ? Telefon ayarlarından zil seslerine, ekran görüntüsü almadan video kaydına kadar tüm özellikleri sizlerle paylaşacağız.

ANA AYARLAR

Ana ayarlar menüsünde neler var bunlardan bahsedelim biraz.

Wifi bağlantısı için wifi ayarları, bluetooth ayarları, uçuş modu, mobil erişim noktası ve internet paylaşımı, veri kullanımı,mobil ağlar, Nfc ve ödeme, diğer bağlantı ayarları. Bu ayarlar yeşil renke olup genelde bağlantı ile alakalıdır. Telefonda Smart Manager vardır ki bu uygulama telefonun sıhhati için önemlidir. Uygulama başladığı anda gereksiz dosyalar ve arka planda çalışan programlar kapanır. Uygulamalar ile telefona yüklenen ve silmek istediğiniz dosyaları kaldırabilirsiniz.

Diğer bir ayar kısmı da ses ve bildirim ile alakalıdır. Bu bölümde Sesler ve titreşim, bildirimler, rahatsız etmeyin, ekran ve gelişmiş özellikler mevcuttur. Bir diğer kısım ise Duvar kağıdı, temalar, ana ekran ayarları, kilit ekranı ve güvenlik, gizlilik ve güvenlik, kolay mod, erişilebilirlik, hesaplar, Google, yedekle ve sıfırla bölümüdür. Burada telefonun görselliği ile ilgili ayarlar yapılır. Son bölüm ise Dil ve giriş, pil, hafıza, tarih ve saat, cep telefonu kullanım kılavuzu, cihaz hakkında bölümüdür.

DETAYLI AYARLAR

Ayarlar bölümünün hepsini açıklayalım

Wifi kısmını açarsanız sadece açma kapamayı görürsünüz yani wifiyi açar etkin hale getirir ya da kapatırsınız.

Bluetooth açarsanız orada da etkinleştirme ve kapatmayı görürsünüz.

Uçuş Modu açarsanız etkinleştirme ve kapatmayı görürsünüz.

İlginizi Çekebilir..  En Gerçekçi Yarasa Modeli Bat Bot

Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı bu bölümde mobil erişim noktası vardır. Bu ayarı açarsanız bilgisayarlardan akıllı telefonunuza wifi ağı ile bağlanabilirsiniz. Bluetooth bağlantısını açarsanız cihazın internet bağlantısını paylaşırsınız. Birde USB bağlantısı vardır. Bir bilgisayara USB ile bağlanırsanız bu kısımdan neler yapabileceğinizi görürsünüz.

Veri Kullanımı Bu bölümde hem mobil hem de wifi ye bağlandığınızdaki kullandığınız verileri grafiklerle görebilirsiniz.

Mobil Ağlar kısmını açarsanız veri dolaşımı, erişim noktası adları, şebeke modu, ağ operatörleri gibi sekmeleri görürsünüz.

NFC ve ödeme kısmı en az bilinen kısımdır. Etkinleştirme ve kapatma fonksiyonu hariç Android Beam ve dokun ve öde kısmı mevcuttur. Bu ayar cihaz başka bir cihaza temas ettiğinde mobil ödeme servislerinin kullanılmasına, veri alışverişine ve etiketlerin okunup yazılmasına izin verir.

Diğer Bağlantı Ayarları En az kullanılan ayar da diyebiliriz. İçinde yakındaki cihazı tara, yazdırma, mirrorlink, indirme güçlendiricisi ve VPN mevcuttur.

Smart Manager bir virüs programı da diyebiliriz. Gereksiz dosyaları, az kullanılan uygulamaları kapatır. Pili iyileştirir.

Uygulamalar bölümünde silmek isteyeceğiniz dosyayı silebilir ya da varsayılan uygulamaları görebilirisiniz.

Sesler Ve Titreşim telefonda ses ile ilgili ayarları barındırır. Ses modu, çalarken titret, ses, titreşim yoğunluğu, zil sesi, titreşim modeli, bildirim sesi, dokunma sesleri, ekran kilidi sesleri, şarj sesi, titreşimli geri bildirim, arama klavye sesleri, klavye sesi, klavye titreşimi, ses kalitesi ve efektler ile ayarların en geniş içeriğine sahip olan bölümüdür.

Bildirimler uygulamalardan hangisinden bildirim alınacağı ile ilgilidir.

Rahatsız Etmeyin kısmında şimdi etkinleştir, planlandığı gibi etkinleştir ve istisnalara izin ver vardır.

Ekran bölümünde ise ekran parlaklığı ayarı, yazı tipi, simge arka planları, ekran zaman aşımı, akıllı bekleme, ekran modu, LED göstergesi, ekranı kapalı tut ve ekran koruyucu vardır.

İlginizi Çekebilir..  ABD Seçimleri 2016 Anket Sonuçları ve Oranlar

Gelişmiş Özelliklerin içinde tek elle çalıştırma, kamerayı hızlı başlatma, açılır pencere görünümü hareketi, akıllı yakalama, ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın, doğrudan arama, akıllı uyarı, kolayca sessize alma ve doğrudan paylaşım vardır.

Duvar kağıdı, temalar ve Ana ekran bölümünde resim seçerek ayar yapabilirsiniz.

Kilit Ekranı ve güvenlik bölümünde ekran kilidi türü, bilgi ve uygulama kısayolları, kilit ekranındaki bildirimler, parmak izleri, mobil cihazımı bul, bilinmeyen kaynaklar, cihazı şifrele, diğer güvenlik ayarları bulunur.

Gizlilik ve güvenlik bölümünde konum, uygulama izinleri, özel mod, arıza teşhis bilgileri bildir, SOS mesajı gönder.

Kolay modda standart mod ve kolay mod olmak üzere 2 özellik vardır.

Erişilebilirlik kısmında görme, duyma, yetenek ve etkileşim, yön kilidi, doğrudan erişim, bildirim hatırlatıcısı, arama yanıtlama ve sonlandırma, erişilebilirliği yönetin mevcuttur.

Hesaplar da Google ya da gmail gibi hesaplar bulunur.

Google da Google ayarları yapabilirsiniz.

Yedekle ve sıfırla telefona format atmak anlamına gelir. Verilerinizi yedekleyip telefonu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Dil ve giriş kısmında dil, varsayılan klavye, samsung klavye, Google sesle yazma, metinden-sese, işaretleyici hızı

Pil bölümünde güç tasarruf modu, ultra güç tasarruf modu, durum çubuğundaki yüzde, hızlı kablolu şarj bulunur.

Hafıza bölümünde kullanılan alanlar ile ilgili bilgiler bulunur.

Tarih ve saat kısmında tarih ve saatin ayarlarını yapabilirsiniz.

Cep telefonu kullanma kılavuzu direk internete başlar ve oradan kullanma kılavuzunu okuyabilirsiniz.

Cihaz hakkında bölümü cihazın güncellemesini, durumunu, adını, model numarasını, yazılım ve pil bilgisini barındırır.

www.beyinsi.com ailesi olarak yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere.

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. www.beyinsi.com ailesi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.