Beyinsi

Saçları Besleme Yöntemleri Yeni

  • 2.167 kez görüntülendi.
Saçları Besleme Yöntemleri Yeni

Saçları Besleme Yöntemleri Yeni

Kuruyan ve yıpranan saçlarınıza eski canlılığını yeniden kazandırmak için uygulayabileceğiniz teknikler…

İlkbaharda ruhunuz ve bedeniniz gibi saçlarınız da yenilenmeyi ve canlanmayı bekleyen aciliyetleriniz arasında olmalı. Cosmopolitan, saçların canlılığını öne çıkaran yeni teknikleri mercek altına aldı…

İşte saçlarınızı canlandıracak teknikler:

PRP-tekniği-beyinsi

PRP tekniği
Sıhhatli saçlar için en fazla tercih edilen ve natural bir teknik olan PRP; bireyin kendi özünden elde ettikleri bir tür biyolojik ilaçtır. Genellikle çabuk olan saç dökülmelerinde süratle netice sağlıyor. Bu teknikde bireyin kendi kanı ayrıştırılıyor, böylece elde ettikleri novitamin, dolaşımı canlandıran ve zenginleştiren yapı taşları yine saç köklerine enjekte ediliyor. Tedavinin tesiriyse, üç ay sonra en yüksek seviyede kendini ortaya çıkarıyor.

taze-hücre-saçlar-beyinsi

Sıfır Km hücre tekniği
Saçlara sağlığını geri kazandırmanın farklı bir yolu da Taze Hücre Yöntemi. Bu yeni teknik, saç kökleri zayıflamış ve yıpranmış bölge üzerindeki ölü hücreleri yenileri ile değiştiriyor. Bu prosedür için karın bölgesinden yağ alınıyor. Özel laboratuvarlarda prosedürden geçirilen yağdan taze hücreler ayrıştırılıyor ve bu hücreler saçın güçsüz bulunduğu bölgelere veriliyor. Uygulandığı bölgenin doku niteliğini artıyor. Tedaviden sonra üzerinde çalışılan deri, bağ dokusu manasında varlıklı duruma geliyor ve enküçük tüyler bile canlanıyor.

lazaer-tekniği-kim-kardashian-beyinsi

Lazer tekniği
Regave lazer tekniği, incelmiş saçlara yapılan bir prosedür. Güçlü yalnız az miktarda lazer enerjisi kullanılarak yapılan lazer ışınları, baş derisindeki saç foliküllerini uyararak enerji üretiminin çoğaltılmasına ve protein önleyici enzimlerin tesirlerinin azaltılmasına, bundan dolayı saç doygunluğunun ve yoğunluğunun artırılmasına yardım ediyor. Düşük seviyeli bu lazer tedavisi, bilimsel fotobiyoterapi prensibine dayanıyor. Fotobiyoterapi, hücreler doğrulusunda emilen lazer ışını hücre metabolizmasını uyardığında ve kan akımını artırdığında yapılıyor. Saça gençliğini geri kazandıran bu teknik, Amerikan sağlık kuruluşu olan FDA bünyesinden onay alan ilk lazer programı.

İlginizi Çekebilir..  Çok İştahlı Olanlar İştahın Azalması İçin Ne Yemeli?

vitamin-desteği-saçlar-için-beyinsi

Vitamin Etkisi

Sık sarfedilen tekniklerden bir öteki ise mezoterapi. Bu prosedürde; çok ince uçlu bir iğneyle deriye vitamin, kan dolaşım tertipleyiciler, elastin, kolajen tetikleyiciler ve keratin yapı birimlerinden meydana gelen bir karışım enjekte ediliyor. Mezoterapi; saç dökülmesi, saç derisi ve cansız saç sorunları için kullanılabiliyor. Dermastamp ise; enjeksiyon programlarına seçenek olarak gösterilen yeni bir teknik. Sıhhatsiz saç derisinin gereksinimi olan büyüme etkenleri, bitkisel kök hücre ekstreleri, vitaminler, mineraller ve hyalüronik asit Dermastamp kalemi ile deriye enjekte ediliyor ve böylece direkt içeriden tesir etmeleri sağlanıyor.

detox-saçlar-için-beyinsi

Detoks
Saçın dökülmesini önlemek ve sıhhatli bir yapıya ulaşması için oluşturulanr saç detoksu; saçı pislikten arındırırken, vitamin takviyesi de yapıyor. Üç adımdan meydana gelen bu sistem; deriyi derinlemesine dezenfekte ederek kaşıntı, kepeklenme ve devresel saç dökülmesi gibi problemleri yok ediyor. Hem de saça parlaklık kazandırarak, matlık ve kuruluk şikayetlerini azaltıyor. Ozon programı, gözenekleri derinin natural yağının kirlerle birleşmesinden meydana gelen tıkaçlardan arındırıyor. Temizleme prosedürü esnasında açılan gözeneklere mezoterapi karışımı uygulanıyor. Deriye natural vitamin desteği sağlanıyor ve lazerle kan dolaşımı süratlendiriliyor.

Saçları canlandıran maske
Saçınızın niteliğini çoğaltmak ve onu canlanımsatmak için evde uygulayabileceğiniz bir maskeden faydalanabilirsiniz. Yaş maya, badem ve avokado yağıyla oluşturulan bu maske, saç niteliğini artırıyor.

Nasıl elde edilir?

Yarım paket yaş maya
1 çorba kaşığı ılık süt
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı avokado yağı

İlginizi Çekebilir..  Demir Eksikliğine Ne İyi Gelir?

Nasıl yapılır?

Yaş maya, sütle ezilir. Avokado yağı ve badem yağı maskenin içine katılarak yaydırılır. Saçın her yönüne yedirilir. Saç daha sonra streç filmle kapatılarak bir saat durun. Sürenin sonucunda imkanınız varsa natural bir sabunla yıkanarak durulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.