Beyinsi

Sabah Nasıl Başlarsa Tüm Gün Öyle Gider

  • 2.026 kez görüntülendi.
Sabah Nasıl Başlarsa Tüm Gün Öyle Gider

SABAH NASIL BAŞLARSA TÜM GÜN ÖYLE GİDER
Bu yazımızda yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde sabah hangi moral, motivasyon, duygu veya düşüncelerle kalkan birinin tüm gününü kalktığı psikoloji ile geçirdiğini sizlerle paylaşacağız. Tespit ettiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağız.
İstisnalar hariç bir insan akşam yattığı kafayla uyanırsa onu tüm gece beyin tekrarlar ve aslında her şey yolunda olsa bile akşam ya da yatmadan önce yaşamış olduğu bir olaydan etkilenerek o psikolojiyle sabah kalkar. Bir günde yaşananlar veya yatmadan önce olanlar bir gün sonrasını etkiler mi? (YATMADAN ÖNCEKİ PSİKOLOJİ SONRAKİ GÜNÜ NASIL ETKİLER?) konusunu ayrı bir başlıkta anlatacağız.

Evet tekrar dönelim konumuza. Bizzat biz Beyinsi.com çalışanları da dahil yakın çevremizdeki tüm arkadaşlarımıza ve tanımadığımız bir çok kişiye sorduk. Sabah kalktıkları ilk andaki duygu, düşüncelerini, keyifli olup olmadıklarını, sinirli olup olmadıklarını, mutlu olup olmadıklarını vs…Sabah keyifle uyanan biri işe gittiğinde iş ortamında arkadaşlarıyla aynı keyifte bir gün geçirdiğini ve gün içerisinde moral-motivasyonun gayet yüksek olduğunu söyledi. Aynı şekilde sorunları olan biri kalktığında kendisini berbat hissettiğini, gün boyunca bir şey yapası gelmediğini, bir an önce eve gidip yatmak istediğini söyledi. Güne kendisini huzur içinde hissederek, her şeyin yolunda olduğu düşüncesiyle başlayan birinin de gün boyu enerjisinin yüksek olduğunu ve etrafındakileri de olumlu etkilediğini gördük.
Yukarıdaki örnekler sadece genel olarak tespit edilenlerdi. Bunun yanında değişik duygu ve düşüncelerle güne başlayan birinin o duygu ve düşüncelerle günü bitirdiğini de öğrendik.
Peki sabahki durumumuzu değiştirebilir miyiz?
Evet değiştirebiliriz lakin uzun ömürlü olmaz. Durum değişikliği kendi beynimize hükmetmekle ya da dışarıdan bir müdahale ile mümkündür. Beynimize hükmetmek ne anlama gelir? Örneğin sabah evde tartıştık ve dışarı çıktık işe geldik. Hemen hemen her iş moral motivasyon ister. Tartışmadan dolayı sıfır moralle işe başladık. Ne kadar verimli olabiliriz? Kendimizi zorlasak belki ama rahat olmayan bir kafayla hemen zaman geçmez hemde yaptığımız işten zevk alamayız. Tartıştık işe geldik dedik. Az bir zaman sonra bir haber aldık ya da beklediğimiz bir olay gerçekleşti. O anda kafada rahatlama meydana gelir. Sorunu tam olarak silemez ama bastırabilir. Bastırılmış duygular elbette kısa bir zaman dilimi için kilitli kalabilir. Bu belki gün sonuna kadar bizi idare eder ama eve gelince tekrar hortlayacaktır.
Sonuç
Gün içerisinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz ise iyi başlamış bir gün iyi biter.
Gün içerisinde herhangi bir olumlu gelişme yaşanmaz ise kötü başlamış bir gün kötü biter.

İlginizi Çekebilir..  Kurban İçin Büyükbaş Ve Küçükbaş Miktarları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.