Rimel Fırçası Nasıl Temizlenir?

Rimel Fırçası Nasıl Temizlenir?


Makyaj; bayanların olmazsa olmazıdır. Ancak makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kullanılan ürünlerin cilde temas ettiğini hiç bir zaman unutmamak gerekir. Öncelikli olarak saatlerce cildimizde kalan ve gözenekleri tıkayan makyaj ürünlerinin kaliteli olması konusunda dikkat etmek şarttır. Bunun dışında en çok dikkat edilmesi gereken bir diğer konu makyaj malzemelerinin temizliğidir. Makyaj malzemelerinin düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekir. Çünkü bu malzemeler makyaj ürünü kalıntısı içerdiğinden zamanla beklenen performansı göstermemeye başlar. Temiz bir malzemeyle yapılan makyaj çok daha düzgün sonuçlar alınmasını sağlar.
Günlük hayatta en çok kullanılan makyaj ürünlerinden biri rimeldir. Gözlerin daha belirgin olması ve kirpiklere şekil vermek maksadıyla kullanılan rimelin, fırçasının düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Temiz bir fırçayla sürülen rimel, çok daha güzel sonuçlar doğurur. Temizlenmemiş bir rimel fırçasının kirpiklerinizde topak topak rimel bıraktığını görürsünüz. Sıra geldi rimel fırçasının nasıl temizlendiğine. Bir kaç pratik ve basit yöntemle mükemmel rimel süren bir fırçaya sahip olabilirsiniz.
Bir bardak ılık suyun içine rimel fırçasını koyun. 10 15 dakika kadar bardağın içinde bekletin. Suyun renginin değiştiğini göreceksiniz. Ardından avcunuza az miktarda şampuan alın ve fırçası şampuan ile temizleyin. Tekrar ılık su ile fırçayı durulayın. Fırçanın tam olarak temizlenmediğini görürseniz aynı işlemi tekrarlayın. Havlu peçete ile fırçayı kurulayın.
Rimel fırçasının bakterilerden de temizlenmesini istiyorsanız, derinlemesine temizlik için; bir bardağa alkol koyun. Fırçayı bardağın içine doldurun ve kıpırdatmayın. 1 dakika sonra fırçayı bardaktan çıkartın. Fırçanın tamamen temizlenmediğini düşünüyorsanız bir dakika daha alkol içinde bekletebilirsiniz. Fırçayı rimel tüpüne sokmadan önce tamamen kuruduğundan emin olun.

 

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1951 2,088