Beyinsi

Rehberde Olmayan Bir Kişiye WhatsApp Mesajı Gönderme

  • 778 kez görüntülendi.
Rehberde Olmayan Bir Kişiye WhatsApp Mesajı Gönderme

Rehberde Olmayan Bir Kişiye WhatsApp Mesajı Nasıl Gönderilir ?

Günümüzde milyonlarca kişinin kullandığı ve Play Store’da ücretsiz uygulamalar listesinin uzun yıllardır en tepesindeki yerini kaybetmeyen WhatsApp uygulamasında yeni yeni özellikler gelmesine alışkınız. Zaman zaman WhatsApp’a gelen güncellemeleri yüklediğimizde çeşitli yeni özellikler eklendiğini görüyoruz ve hoşumuza gidiyor. Bunlardan en çok sevileni bir mesajı gönderdikten kısa süre sonra yanlışlıkla gönderilmesi durumunda karşı taraf okumadan önce silinebilmesi.  Yeni eklenen özellikler dışında bir de WhatsApp uygulamasında yapılabilecek fakat nasıl yapılacağının pek kimseler tarafından bilinmediği şeyler bulunuyor.

Bazen ihtiyacımız olduğu durumlarda kendi telefonumuzun rehberinde olmayan birilerine mesaj atmamız gerekebiliyor. Örneğin tanımadığımız birine ticari amaçlı elindeki örnek bir şeyin fotoğrafını göndermek isteyebiliriz. Ya da birisine normal yollardan telefon etmek istemeyerek WhatsApp araması yapmak isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda rehberde olmayan kişileri WhatsApp’ta listeleyemediğimiz için mesaj göndermek ya da aramakta mümkün olmuyor. Fakat bunu yapmak mümkün ve oldukça basit.

Rehberde Olmayan Bir Kişiye WhatsApp Mesajı Gönderme

Kullanıcıların WhatsApp üzerinden mesajlaşması için rehbere ekleme zorunluluğunu WhatsApp tarafından yayınlanan bir api uygulaması ortadan kaldırıyor. Yapmanız gereken tek şey telefonunuzun not defterine ya da dilediğiniz zaman kolay ulaşabileceğiniz bir yere “https://api.whatsapp.com/send?phone=90…….” İbaresini kopyalamak ve hazırda bekletmek. Bundan sonra yapmanız gereken mesaj atmak ya da aramak istediğiniz kişinin numarasıyla linkin sonunu güncellemek ve dilediğiniz bir tarayıcıdan linke gitmek. Bunu yaptığınız taktirde kişinin numarası telefonunuzda kayıtlı olmasa dahi direk WhatsApp uygulamasına yönlendirileceksiniz ve anında mesajlaşmaya başlayabileceksiniz. Bazı telefon modellerinde ise linke tıklandığında onaylamanız gereken bir bildirim çıkabilmektedir. WhatsApp uygulamasına yönlendirileceğinizi belirten bu bildirimi onayladıktan sonra aynı şekilde mesajlaşma sayfanız açılacaktır.

İlginizi Çekebilir..  Ölmeden Önce Kesinlikle İzlemeniz Gereken Filmler Listesi

Bu yöntemle dilediğiniz numarayı rehberinize kaydetmeden hem mesajlaşabilir, hem de sesli ve görüntülü arayabilirsiniz. Bu sayede hem rehberinizi gereksiz yere kabartmazsınız, hem de karşıdaki konuşacağınız kişiyi eklemediğiniz için WhatsApp profil fotoğrafınızın karşı taraf tarafından görülmemesini sağlarsınız. Üstelik bu şekilde iletişim kurmanın telefon ya da uygulamanıza hiçbir sakıncası olmayacaktır çünkü bu hizmeti bizzat WhatsApp kendisi sağlamakta ve kullanıcılarına sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.