Beyinsi

PTT’den En Basit Şekilde Posta Göndermek

  • 36.773 kez görüntülendi.
PTT’den En Basit Şekilde Posta Göndermek

PTT’den En Basit Şekilde Posta Göndermek
Merhaba arkadaşlar. PTT’den mektup, dilekçe ve her türlü işlemlerinizi güvenlikle ve sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. Bunun için göndereceğimiz nesneyi bir zarfa koyup sağ alt köşeye gidecek adres sol üst köşeye gönderen kişinin adresi yazılması gerek. Zarfımıza adres bilgilerimizi ekledikten sonra PTT merkez şubesine gidiyoruz, eğer merkez şirket yerine evimizin yakınındaki küçük PTT ofislerini tercih edersek, bu ofislerin belli bir günleri var mesela a ofisinden pazartesi günü mektup gönderebilirsiniz, b ofisinden salı günü gönderim yapabilirsiniz bu günler tamamen değişmekte, işleminizin hemen gerçekleşmesini istiyorsanız merkez PTT şubelerini tercih ediniz. PTT şubesine gittikten sonra önünde elektronik teraziye sahip olan bir vezneye gidip gidecek olan zarfı uzatıyoruz, görevli zarfın ağırlığını ölçüp ona göre fiyat belirliyor, tahminen bir zarfın ağırlığı en fazla 25 gramdır, 25 gram zarf için en fazla 1.25 TL ödeme yaparsınız. Bu fiyat zarfın ağırlığına göre değişebilir, ne hafif bir zarf olur ise ücret o kadar düşük olacaktır.

pttden-en-basit-sekilde-posta-gondermek-

Görevli size takip kodu istiyor musunuz diye soracaktı peki bu ne işe yarar bu takip kodu ile Ptt’nin İnternet site adresinden gönderdiğiniz nesneyi takip edebilirsiniz nerede, ulaştı mı-ulaşmadı mı diye takip edebilirsiniz. Lakin bu takip fiyatı pahalı, gönderdiğiniz kargo için bir bedel takip kodu ücreti istiyorlardı. Bence buna hiç gerek yok, adresiniz doğruysa işlem başarıyla gerçekleşir.

İlginizi Çekebilir..  LastPass İle Şifre Güvenliği Nasıl Sağlanır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ziya dedi ki:

    Ortalama ne kadar bir süre de ulaşması beklenen bir süredir bu tip bir işlem için. Ne kadar süre sonra kayıp olduğunu düşünmeye başlayalım ?

  2. nizamettin dedi ki:

    01 01 2020 tarihinde fikirtepe subesinde saat 13.00 13.30 arasinda benim 745 tl ptt bank ta kaldi ptt merkeze yonlerdirdiler dedilerki senin kartimi baska atm karti oldigu icin bankaniza basvurunuz kimse yardimci olmadi ben magdurum luften parami iade edin

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.